Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Powrót do czerwonej strefy oznacza powrót do zdalnej nauki

› Społeczeństwo 15 dni temu    15.10.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Od soboty, 17 października szkoły średnie i wyższe w żółtej strefie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. W strefie czerwonej nauka w tych szkołach będzie się odbywać zdalnie, z wyjątkiem zajęć praktycznych. Bez zmian, bez względu na strefę mają działać przedszkola i szkoły podstawowe. Czerwonostrefowe wytyczne dotyczą również powiatu gostyńskiego, który od dzisiaj ponownie został zakwalifikowany do regionów z najwyższej grupy ryzyka zarażenia się koronawirusem. 

R E K L A M ABolsius

Premier Mateusz Morawiecki zapytany podczas dzisiejszej konferencji prasowej, czy rząd przewiduje powrót do zdalnej nauki w szkołach w pełnym zakresie, czyli też w najmłodszych klasach szkół podstawowych, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu, szef rządu nie wykluczył takiej możliwości.

- Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym - odpowiedział Prezes Rady Ministrów.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski argumentował przejście na zdalną edukację chęcią ograniczenia kontaktów między uczniami i zapobieżenia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy dzieci i młodzież przebywają bezpośrednio w szkołach, ale także podczas dojazdów transportem publicznym.

Według zapewnień rządzących przywrócony ma także zostać dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który obowiązywał do 20 września.

- Jeśli będzie taka konieczność ze względu na naukę zdalną dla dzieci młodszych - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Czytaj również: gdy się dowiedziałam, że mam raka piersi poczułam...

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Yis
14 dni temu ocena: 67%  7
Nauczyciele będą pracować zdalnie, ale w szkole. Czy urzędnicy powiatowi też pracowali zdalnie w urzędzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzice
14 dni temu 6
A jak ten problem ma się do uczniów klas średnich uczących się w Lesznie które są dowożone autobusem czy innym środkiem lokomocji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
14 dni temu 5
Musicie podrzucać dzieci do Krzemieniewa, z Gostynia w czerwonej , moze mało dzieciaków zabrać, reszta dosiądzie się w Krzemieniewie , bo to już żółta strefa.Moze będą przemiennie jezdzić bo Leszno w żółtej czyli hybrydowo....raz w szkole , raz w domu
~ buu
14 dni temu ocena: 80%  4
Gdyby tak klasy 1-5 zostawić w szkole , starsze juz mogą same zostac w domu , wiec zdalne.Szkoły by nie były przepełnione, bez problemu da sie zachowac dystans.Rodzice spokojnie mogą iść do pracy.Rząd zadbał o młodzież i nauczycieli szkół ponad podstawowych, maluchy rzucił na pożarcie.Banda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
14 dni temu 3
a to te dzieci w klasach 1-5 się nie zarażają, że mogą iść do szkoły, gdzie starsi się zarażają, jaka w tym logika. Tylko taka, że chodzi o kasę a nie o zdrowie.
~ Wiki
14 dni temu ocena: 100%  2
Morawiecki to kłamca...epidemia jest w odwrocie,zamiast inaczej podejść do sprawy. Przygotowac się do fali jesiennej. Przeciez dopiero mówił,ze w szkołach jest taki niski % zachorowalności. Czy w ub.i poprzednich latach o tym czasie ludzi chorych na grypę było mniej??? Nie,nie było tylko nikt tego nie liczył.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
15 dni temu ocena: 71%  1
Tam gdzie dorośli ludzie, którzy wiedzą jak stosować dystans społeczny i jak nosić maseczki, wprowadzają zdalne. W podstawówce gdzie dzieci wymieniają się maseczkami, gonią po boisku dotykają i nie zachowują dystansu maja siedzieć w szkole, byle tylko nie płacić rodzicom dzieci młodszych za opiekę. Wiadomo zawsze rozbija się wszystko o kasę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji