Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Powstał kolejny odcinek drogi. Ceny poszły w górę

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    26.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wziąchów-Nowiny (gm. Pogorzela) Wziąchów-Nowiny (gm. Pogorzela)  fot. A. Twardowska

W ubiegłym roku liczyli na to, że inwestycja już w tym będzie cieszyć oko w całości. Niestety, trochę zabrakło. Właśnie skończono prace nad kolejnym odcinkiem drogi Wziąchów-Nowiny.

 

Nowy odcinek ma 700 metrów, czyli tyle samo, ile w roku poprzedzającym. Dużo wyższa jest natomiast kwota, bo jak wyjaśnia Piotr Piorun z pogorzelskiego urzędu, w górę poszła przede wszystkim cena asfaltu. W ubiegłym roku 700-metrowy odcinek tej drogi wykonano za kwotę prawie 145 tysięcy, a w tym za nieco ponad 199 600 zł.

- Trzy firmy były zainteresowane wykonaniem zadania. Propozycja najmniej dla nas atrakcyjna opiewała na kwotę 286 tysięcy, to prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym, mimo że to te same warunki – zaznacza Piotr Piorun, inspektor ds. gospodarki komunalnej i drogownictwa.

Prace poszły szybko. - Nie było prac ziemnych, bazowano na podbudowie, która tam jest. Wyrównano wszystko tłuczniem granitowym i na to położono dywan asfaltowy – tłumaczy P. Piorun. Droga ma 4 metry szerokości i po obu stronach ma utwardzone pobocza. Gmina otrzymała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. 

Czytaj także: Komu zaufali mieszkańcy powiatu?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!