Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Powstaną duże magazyny, zniknie las

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    23.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyńska huta szkła się rozwija. Zamierza wybudować dodatkowe magazyny. Zniknie las przy ul. LeśnejGostyńska huta szkła się rozwija. Zamierza wybudować dodatkowe magazyny. Zniknie las przy ul. Leśnej fot. A. Fajczyk

Gostyńska huta szkła, należąca do spółki Ardagh Glass będzie się rozbudowywać. W ubiegłym tygodniu zakład rozpoczął przygotowania do dużej inwestycji. Niedługo znikną zielone tereny przy ul. Leśnej w Gostyniu, ale w zamian zostaną posadzone nowe krzewy i drzewa. W ubiegłym tygodniu Ardagh Group – huta szkła w Gostyniu – rozpoczęła przygotowania do budowy dwóch krytych magazynów.

Budynki powstaną przy ulicy Leśnej. Jest to teren, który od lat należy do huty, a od 1998 roku miejski plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza postawienie w tym miejscu budynków magazynowych. Inwestor planuje zakończenie prac na koniec czerwca przyszłego roku. Jak zapewnia zarząd Ardagh Glass S.A, inwestycja w żaden sposób nie utrudni życia mieszkańcom. - Musimy sprostać wymaganiom rynku, a kryte magazyny stają się standardem - informuje Zarząd Ardagh Glass S.A.

Obwodnica Gostynia - prace ruszają już w przyszłym roku - KLIK

W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować teren pod inwestycję. Niedługo rozpoczną się prace, związane z usuwaniem drzew i krzewów. - Ardagh to organizacja społecznie odpowiedzialna, która dba o ekologię. Bardzo zależy nam na tym, żeby za tymi hasłami szły działania, które pozwolą zachować równowagę środowiska - dodają przedstawiciele zarządu. Akcja sadzenia drzewek ma odbyć się wiosną 2019 r.

Dyrekcja zakładu już zaprosiła pracowników i ich rodziny do wspólnego nasadzania. Inicjatywa „Kolego – posadź z nami drzewo” została uzgodniona z Nadleśnictwem Piaski. W ramach akcji huta zobowiązała się posadzić 3 tys. drzewek. Początek inwestycji dużych rozmiarów, jaką Ardagh Group - irlandzka firma zaplanowała dla gostyńskiego oddziału, miał miejsce dwa lata temu. Wiosną 2016 r. z terenu huty zniknęły dwa wysokie kominy, charakterystyczne dla gostyńskiego krajobrazu. Później wymieniono też piec szklarski.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gnom
ponad rok temu ocena: 100%  3
Wyciąć las jeśli jest to teren huty i pod zabudowę. Przecież chcą posadzić drzewa, a nie muszą tego robić. Popieram inwestycje w rejonie. Lepiej huta bez komina, która sadzi lasy niż kopalnia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazik
ponad rok temu ocena: 14%  2
wytna las wytniemy was jako wyborcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 22
ponad rok temu ocena: 33%  1
Tylko dla pracowników kasy nie ma. Ale i pracowników coraz mniej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji