Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pożar na krajowej „dwunastce”

› Motoryzacja 11 miesięcy temu    26.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Pożar samochodu na drodzeGostyń. Pożar samochodu na drodze fot. A. Fajczyk

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, nie ma dnia, żeby strażacy nie wyjeżdżali do akcji. Działania wiążą się nie tylko z gaszeniem pożaru podczas prac żniwnych. 

Dziś po południu, gostyńskie jednostki ratowniczo-gaśnicze wracające z akcji, w której opanowały ogień na polu niedaleko Rokosowa (gm. Poniec) - PISZEMY O TYM TUTAJ, zostały wezwane do pożaru samochodu osobowego na ul. Jana Pawła II w Gostyniu (ok. g. 16.50).

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że na drodze pali się opel vectra, a konkretnie komora silnika. Kierowca samochodu stwierdził, że ogień pod maską pojawił się, kiedy przejeżdżał drogą. - Zauważył go właściwie, kiedy zatrzymał się na czerwonym świetle, na skrzyżowaniu - mówił asp. sztab. Marek Maśliński, dowódca akcji.

Samochód - przed przybyciem straży - próbowały ratować osoby postronne. Wykorzystano do tego 5 gaśnic. - Te działania nie przyniosły jednak rezultatu. Strażacy podali 1 prąd wody, ugasili pojazd - wyjaśnił asp. sztab. Marek Maśliński, dowódca akcji. 
Na krajowej ”dwunastce”, na wylocie z Gostynia w kierunku Jarocina szybko tworzyły się „korki”, chociaż droga nie była długo zablokowana. Strażacy szybko przesunęli uszkodzone auto na parking przy miejscowym cmentarzu.

Co było przyczyną pojawienia się ognia w aucie? - Najprawdopodobniej nastąpiło zwarcie w instalacji. Silnik jest do wyrzucenia, auto praktycznie na złom - powiedział asp. sztab. M. Maśliński.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!