Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pożar w domu. Piec mógł wybuchnąć, zapaliły się przewody

› Społeczeństwo 5 dni temu    13.01.2021
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Na os. 600-lecia, w budynku jednorodzinnym zapalił się piec centralnego ogrzewaniaBorek Wlkp. Na os. 600-lecia, w budynku jednorodzinnym zapalił się piec centralnego ogrzewania fot. H. Kuliński, OSP Borek Wlkp.

Na 7 tys. zł oszacowali straty właściciele domu jednorodzinnego, w którym zapalił się piec centralnego ogrzewania, a wraz z nim kotłownia. Do pożaru doszło dziś, około godz. 16.28 w Borku Wlkp. Dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odebrał zgłoszenie, że na boreckim osiedlu 600-lecia pali się dom jednorodzinny, z kolei w aktualizacji okazało się, że pożar objął kotłownię w takim właśnie budynku.

Widomo było, że nie ma osób poszkodowanych. Do akcji gaszenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Gostyń oraz zastęp z OSP Borek Wlkp.

W Poniecu dachowało osobowe auto, w którym jechało dwoje dzieci - KLIK

Gdy strażacy przybyli na miejsce okazało się, że wskutek awarii pompy centralnego ogrzewania doszło do nagrzania się pieca centralnego ogrzewania. Temperatura wzrosła bardzo wysoko - do około 800 st. C. W ten sposób w kotłowni zapaliły się przewody, znajdujące się w pobliżu pieca. To spowodowało dość duże, gęste zadymienie w całym w domu jednorodzinnym.

Kiedy zastępy straży pożarnej rozpoczęły akcję, w domu, gdzie paliła się kotłownia nikt nie przebywał. Jedna mieszkanka znajdowała się na zewnątrz.

Strażacy używając aparatów ochrony dróg oddechowych, z linią szybkiego natarcia musieli dotrzeć jak najszybciej do pieca centralnego ogrzewania. Dalszy ciąg akcji polegał na jego ostudzeniu poprzez wyciągnięcie żaru oraz nadpalonych pozostałości i ugaszeniu ich. Strażacy, monitorując temperaturę pieca za pomocą kamery termowizyjnej, odczekali aż do momentu, kiedy piec osiągnie bezpieczną temperaturę. Po zakończeniu działań w kotłowni, strażacy jeszcze raz przejrzeli wszystkie pomieszczenia w domu, aby upewnić się czy wewnątrz nikt nie przebywał w momencie powstania pożaru. Te informacje potwierdziły się. Nikt nie ucierpiał. Na miejsce przybył jeszcze patrol policji.

Właściciele oszacowali straty na 7 tys. zł - zniszczeniu uległ piec centralnego ogrzewania i sprzęt dookoła, jaki znajdował się w kotłowni. Jak ustalili strażacy pracujący przy akcji, w budynku prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej przy pompie centralnego ogrzewania. Ta przestała działać, woda już nie była podawana dalej w sieci centralnego ogrzewania, przez co zagotowała się, a wysoka temperatura spowodowała, że plastikowe przewody zaczęły się topić. 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!