Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pożar wybuchł po północy. Na miejscu działa kilkudziesięciu strażaków

› Społeczeństwo ponad rok temu    1.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Posadowo. Z budynku co rusza wydobywają się gęste kłęby dymuPosadowo. Z budynku co rusza wydobywają się gęste kłęby dymu fot. Bogdan Bujak

Niedobrze rozpoczął się rok 2019 w Posadowie, gmina Krobia. Z niewiadomych jeszcze przyczyn zapaliła się słoma w budynku gospodarczym zlokalizowanym na terenie jednego z gospodarstw.

- Jest bardzo duże zadymienie, pracujemy w aparatach dróg oddechowych. W tej chwili pożar jest opanowany, nie rozprzestrzenia się. Jednak czeka nas jeszcze dużo pracy, bo musimy całą tę słomę z góry zrzucić i dogasić - mówi aspirant sztabowy Marek Maśliński, dowódca akcji JRG Gostyń.

Strażacy nie mają jednak pewności, czy w budynku nie ma jeszcze innych zarzewi ognia, gdyż nie udało im się jeszcze sprawdzić całej jego powierzchni.

Podczas akcji jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej. Było to właściciel nieruchomości, który krótko po zauważeniu ognia starał się ratować swój dobytek i zasłabł. Najpierw tlen podali mu przybyli na miejsce strażacy, a następnie przebadał go zespół ratownictwa medycznego. Nie był jednakże konieczny transport do szpitala.

W działaniach biorą udział zastępy z KP PSP w Gostyniu, OSP Pudliszki, OSP Krobia oraz OSP Pępowo. Jako pierwsi na wieść o pożarze zareagowali miejscowi strażacy-ochotnicy, którzy przystąpili do działania i zaczęli gasić pożar.

Zabił samochodem dwie osoby, nadal jeździł pijany. 

Aktualizacja, godz. 14.00.

Ostatni zastęp strażaków odjechał z miejsca pożaru o godzinie 04.22. Na szczęście całe zdarzenie skończyło się na spalonej słomie oraz niewielkich uszkodzeniach poszycia dachowego budynku gospodarczego. Konstrukcja obiektu nie ucierpiała. 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kataro
  ponad rok temu 4
  I teraz pomyśleć, że wystarczą tak proste rozwiązania jak to [...] żeby mieć święty spokój. Jaki to problem? Koszt żaden, a rozwiązanie konkretne. Ile osób by przeżyło, gdyby mieli w swoich domach czujki?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pies haha
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Tak z niewiadomych przyczyn, w sylwestra po 24 akurat. Oby wszyscy "wystrzalowo swietujacy" w pobliżu ponieśli odpowiednią karę A pan otrzymał należyte zadośćuczynienie za ich bezmyślność
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zly
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Jak widzę te dzieciaki z petardami to mnie ... strzela. Najlepiej niech bezmyślnie sami siebie spala A nie innych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xxx
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  OSP nie zawodzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji