Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pożegnali zimę. A co się stało z marzanną?

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    22.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. 21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 wyszły na ulice miasta z marzannąGostyń. 21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 wyszły na ulice miasta z marzanną fot. A. Fajczyk

Zima za nami. Mamy wiosnę, przynajmniej kalendarzową. Może w odejściu zimy pomogły dzieci? 21 marca, na ulicach Gostynia zrobiło się kolorowo między innymi dzięki przedszkolakom, którzy spacerowali po mieście. Wśród nich znalazły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gostyniu.

Liczna grupa pokazała się na os. 700-lecia, poźniej trafiła na ul. Witosa, os. Gawrony, łącznikiem przeszła na deptak i później na rynek. Wracała deptakiem na ul. Kolejową, Witosa, aby znaleźć się z powrotem w przedszkolu. - Wyszliśmy na ulice ponieważ musimy złą, starą zimę, która już wszystkim dokuczyła i zaczyna doskwierać, wyprawić za morze. Trzeba powitać wiosnę - wyjaśniła Anna Radkowska, nauczycielka z przedszkolnej „Siódemki”.

TUTAJ o pomysłowych uczniach, którzy nakręcili antysmogowy film - KLIK

Dzieci, uczestniczące w paradzie, były ubrane w kolorowe stroje. Wśród nich znalazły się kwiatki, warzywa, ptaki i zwierzęta. Między dziećmi przebijały się uśmiechnięte słoneczka - wszystko, co symbolizuje wiosnę. Miało to zachęcić tę porę roku do tego, aby szybciej do nas zawitała.

- Precz zimo zła! Chcemy wiosnę! - wołały, spacerując przez miasto. Sporą grupę paradujących przedszkolaków prowadziła marzanna z potarganymi włosami, trochę zmęczona. Miała symbolizować szarą zimę.

- To oznacza, że tę porę roku należy odesłać do lamusa, a młodą, świeżutką wiosnę powitać z radością. Chcemy, żeby nareszcie zrobiło się ciepło, miło, kolorowo. Przedszkolaki chcą już częściej spędzać czas na dworze, cieszyć się słoneczkiem i ciepłem - wyjaśniła Anna Radkowska.

Kukłę przygotowały samodzielnie dzieci ze starszej grupy przedszkolaków, pod okiem Doroty Urbaniak. Co stało się z marzanną po zakończeniu parady? Czy zgodnie ze zwyczajem, dzieci utopiły ją w rzece Kani? Tradycja tradycją, ale... przedszkolaki z „Siódemki” dbają o ekologię, nie zanieczyszczają ani wody, ani powietrza. - Mamy taką umowę, że kiedy marzannę teraz przyprowadzimy do przedszkola, pożegnamy ją. Samochodowym pojedzie na lotnisko, a następnie samolotem do Finlandii. Tam może sobie jeszcze pokrólować, jak będzie chciała, a my wtedy wierszem i piosenką powitamy wiosnę i przyprowadzimy nasze wesołe słoneczka, z kwiatkami do przedszkola - powiedziała Anna Radkowska.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!