Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Poznańskie Targi Pięciu Pasji i Biskupianie

› Społeczeństwo ponad rok temu    5.03.2018
Hanna Hejduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. T. Piecuch

Odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 9-11 lutego targi 5 pasji  przyciągnęły tłumy -  przez wszystkie dni odnotowano aż 41 776 uczestników.

 

Podczas tegorocznych Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON miłośnicy podróżowania spotkali się z gośćmi wielkiego formatu: Katarzyną Pakosińską, Adamem Wajrakiem, Jackiem Hugo Baderem i Jarosławem Kuźniarem.

 

Tutaj galeria z Targów Ślubnych

W dwóch pawilonach targowych można było znaleźć oferty wystawców z Polski i za granicy. Na TOUR SALONIE przygotowano interaktywne zajęcia z historii -  o Powstaniu Wielkopolskim. Była też multidyscyplinarna lekcja, bo historii i przyrody o Fortach Poznańskich. podziwiać można było również makietę fortyfikacji. Ciekawe lekcje biologii, o zwierzętach z poznańskiego ZOO przygotowali opiekunowie jego mieszkańców. Ponadto odbyła się prezentacja krajów z całego świata, a zwiedzający odbyli kulturalną podróż do wioski indiańskiej, gdzie grupy rekonstrukcyjne Indian preriowych i równinnych zademonstrowali jak żyły plemiona na drugiej półkuli. Nie zabrakło również akcentów z naszego regionu . Na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej razem z regionem Śremskim i gminą Krzywiń pojawili się Biskupianie prosto z Krobi którzy promowali swoją różnorodność kulturowa i folklor oraz zachęcali do odwiedzenia swoich okolic. Był też koncert zespołu wokalnego "Semplicze" z pobliskiego Lubinia.

 

Zobacz galerię zdjęć z Retro Moto show

Nie byli zawiedzeni także miłośnicy myślistwa. W programie targów KNIEJE pojawiły  się dobrze znane zawody strzeleckie, konkurs budowy ambon, pokaz mody czy psów i ptaków myśliwskich. Odwiedzający mogli liczyć na różnorodną ekspozycję broni, odzieży, optyki myśliwskiej i ofertę gadżetów, które usprawnią każdą wyprawę łowiecką. Dodatkowo ekspozycję poszerzyły również firmy mające w swojej ofercie pojazdy terenowe czy ekwipunek turystyczny. Targi KNIEJE to też kuchnia i sztuka myśliwska, gra na rogu, wabienie zwierzyny, ptaki wykorzystywane w sokolnictwie, psy myśliwskie, pokazy mody łowieckiej, rozmowy, wymiana myśli, doświadczeń i wiele innych elementów tworzących kulturę łowiecką .

Po raz pierwszy w programie MTP pojawiło się nowe wydarzenie - tagi Survival Force Expo. Jest ono dedykowane wszystkim pasjonatom sztuki przetrwania, militariów, knifeamking’u oraz biegów przeszkodowych i survivalowych, zarówno tym biznesowym jak i indywidualnym.

W tych dniach nie zabrakło również pasjonatów wędkarstwa, którzy przybyli na swoje targowe święto - największe targi wędkarskie w Europie RYBOMANIA, podczas których prezentowane były nowości na każdy kolejny sezon. Udział w tegorocznej edycji targów wzięło ponad 200 producentów i dystrybutorów czołowych marek wędkarskich. Zaprezentowali oni kilkaset nowości – najnowszych modeli wędek, kołowrotków, przynęt, zanęt.
Podczas tegorocznej RYBOMANII zwiedzający targi mogli również sami spróbować swoich sił w walce z dużą rybą na specjalnych symulatorach holu ryby. To niezwykłe urządzenie dostępne było aż na trzech stoiskach. Pozwala ono nie tylko na testowanie „na sucho” wędkarskiego sprzętu, ale także na sprawdzenie własnych umiejętności wędkarskich w potyczce z walczącą rybą. W tym roku na RYBOMANII można było sprawdzić się w walce z wirtualnymi gigantycznymi karpiami oraz sumami.
Warto również było odwiedzić Targi Sprzętów Pływających i Sportów Wodnych. Na halach targowych zostały „zacumowane” łodzie motorowe i żaglowe. Pojawiły się również skutery wodne, szeroki wybór kajaków i pontonów, a także oferta odzieży sportowej, wyposażenia oraz akcesoriów żeglarskich i motorowodnych.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!