Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pożyczka na raty przez internet: jak to działa?

› Gospodarka 10 miesięcy temu    29.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Internet to dziś najpowszechniejszy kanał komunikacji i załatwiania różnych spraw. Za pomocą komputera lub smartfonu płacimy rachunki, robimy zakupy online, a nawet pożyczamy pieniądze. Na rynku finansowym online dominują przede wszystkim firmy pożyczkowe, które oferują coraz częściej pożyczki na raty.

Z danych wynika, że dobra sytuacja gospodarcza w Polsce i wyższy dochód w polskich gospodarstwach domowych w 2018 roku paradoksalnie spowodowały wzrost popytu na pożyczki. Należy jednak podkreślić, że chociaż prawie połowa dorosłych Polaków ma do spłacenia jakieś zobowiązanie pożyczkowe, to polscy pożyczkobiorcy nie żyją „na kredyt”. Wynika to z faktu, że dochody rosną szybciej niż wydatki.

Według danych GUS w latach 2015-2018 wydatki na osobę wzrosły o 14%, a dochody w tym samym czasie zwiększyły się o 22%. Poziom wydatków w ubiegłym roku kształtował się na poziomie 1 250 zł, a dochód wzrósł do 1 693 zł. Co ciekawe, na dobrej sytuacji finansowej Polaków zyskują pożyczkodawcy, a rynek pożyczek pozabankowych rozwija się niezwykle dynamicznie. Liczba klientów firm pożyczkowych wzrosła w 2018 roku w porównaniu do poprzednich lat o 19,1%.

- Polacy coraz chętniej korzystają z pożyczek pozabankowych. To dość powszechne źródło finansowania mniejszych i większych potrzeb konsumentów. Firmy pożyczkowe coraz skuteczniej konkurują z bankami, dzięki między innymi takim produktom jak pożyczka na raty przez internet  – zauważa ekspert marki Aasa.

– Mamy w Polsce coraz więcej internautów, którzy załatwiają wiele spraw online. W ten sam sposób chcą również pożyczać pieniądze. Firmy pożyczkowe dość szybko zauważyły ten trend i dziś mają silną pozycję na rynku pożyczek online. Dzięki możliwości wnioskowania o gotówkę online klient otrzymuje pieniądze szybciej i prościej. Natomiast pożyczka na raty przez Internet dała dostęp do wysokich kwot, co było niemożliwe w przypadku popularnych chwilówek – podkreśla przedstawiciel Aasa.

 

Pożyczka na raty – charakterystyka

Pożyczka na raty to produkt finansowy udzielany przez firmy pożyczkowe. Zasady przyznawania i zaciągania tego typu zobowiązań reguluje Kodeks Cywilny oraz Ustawa o kredycie konsumenckim. W swojej formie pożyczka ta przypomina kredyt gotówkowy, jednak ten może być udzielany wyłącznie przez banki. Natomiast pożyczka na raty jest oferowana przez instytucje pozabankowe, często działające w Internecie.

Firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań za pomocą serwisów internetowych, gdzie znaleźć można informacje na temat parametrów pożyczki, zasad spłaty oraz kosztów. Decydując się na pożyczkę ratalną, klient może pożyczyć wysoką kwotę, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych i spłacać ją w dogodnych miesięcznych ratach. Pożyczkobiorca sam decyduje, jaką sumę chce pożyczyć i w ilu ratach będzie ją spłacał. Szybkie pożyczki na raty nie obciążą tak bardzo domowego budżetu, jak na przykład popularne chwilówki. Wszystko dzięki temu, że wysokość raty można dostosować łatwo do swojej sytuacji finansowej, wydłużając odpowiednio okres spłaty.

 

Jak zaciągnąć pożyczkę na raty przez Internet?

Pożyczka na raty jest dostępna przez Internet, co bardzo upraszcza wszystkie formalności i cały proces pożyczkowy. Aby uzyskać takie zobowiązanie, wystarczy wejść na stronę internetową wybranej instytucji pozabankowej i postępować zgodnie ze wskazówkami.

W pierwszej kolejności należy za pomocą suwaka wybrać sumę pożyczki (każdy pożyczkodawca ustala minimalną i maksymalną kwotę, jaką można pożyczyć) oraz okres spłaty (tutaj również mogą być dostępne różne przedziały czasowe, na przykład od 12 do 24 miesięcy). Następnie klient ma możliwość zapoznania się z parametrami zobowiązania – koszty, opłaty, odsetki, prowizja, oprocentowanie RRSO oraz wysokość miesięcznej raty i łączna kwota do spłaty. Jeśli pożyczkobiorca akceptuje podane informacje, może przejść do następnego kroku, a jest nim wypełnienie formularza.

We wniosku o pożyczkę należy podać dane osobowe, numer telefonu, konta oraz dane dotyczące uzyskiwanego dochodu. Często wystarczy sam dowód osobisty, ale czasami pożyczkodawcy proszą o dodatkowe dokumenty (np. wyciąg z rachunku bankowego). Następnie trzeba przesłać formularz online.

Kolejny krok to wykonanie przelewu weryfikacyjnego na drobną kwotę (np. 1 zł lub 1 gr) na konto pożyczkodawcy. Dzięki temu potwierdzane są dane klienta. W niektórych firmach pożyczkowych można dokonać weryfikacji za pomocą specjalnej aplikacji. Po tych formalnościach dokonywana jest analiza zdolności kredytowej pożyczkobiorcy oraz sprawdzany jest jego status w bazach dłużników. Proces ten może potrwać kilkanaście minut, niekiedy – kilkadziesiąt.

Następnie na adres e-mail lub w wiadomości SMS na numer telefonu podany w formularzu przesyłana jest informacja o decyzji pożyczkodawcy. Gdy jest ona pozytywna, gotówka jest przesyłana na konto klienta, a umowa wraz z harmonogramem spłaty rat w formie elektronicznej jest przekazywana na adres e-mail.

Pożyczka na raty przez Internet to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie dla osób potrzebujących gotówki. Dzięki temu produktowi można pożyczyć zarówno niską kwotę, jak i bardzo wysoką sumę. Najważniejsze jest jednak to, że zobowiązanie można spłacać w dogodnych ratach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!