Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Prace modernizacyjne idą zgodnie z planem

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    30.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Na terenie sportowym OSiR-u budowane są szatnie dla piłkarzy i gościGostyń. Na terenie sportowym OSiR-u budowane są szatnie dla piłkarzy i gości fot. fb Zbigniewa Kordusa

Na terenie stadionu sportowego, należącego do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu od kilku miesięcy trwają prace inwestycyjne, z których bardzo dumny jest dyrektor Zbigniew Kordus.

Na początku sierpnia rozpoczęła się przebudowa budynku gospodarczo-biurowego. Znajdujące się na parterze garaże i pomieszczenia gospodarcze wkrótce zamienią się na szatnie wraz z sanitariatami i zapleczem socjalnym dla piłkarzy goszczących w Gostyniu podczas rozgrywek, a także dla trenujących w klubie Kania Gostyń. Wykonawca - przedsiębiorstwo handlowo-usługowe z gminy Śrem ma na zrealizowanie zadania 150 dni.

- Obecnie są zamontowane stropy, w środku powstały ścianki działowe. Rozpoczynają się prace instalacyjne. Po 1 listopada ma być montowana konstrukcja związana z oszkleniem frontu budynku. Prace idą zgodnie z planem - mówi Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.

O wyposażenie szatni zadba gostyński ośrodek sportu. Szatnie, na które zamieniły się garaże i pomieszczenia magazynowe, mieszczące się w biurowcu OSiR-u, zostaną oddane do użytku w 2020 roku. - Termin zakończenia inwestycji mija w tym roku, ale trzeba będzie załatwić wszelkie sprawy techniczne, odebrać inwestycję i poczekać na uprawomocnienie decyzji - dodaje dyrektor Kordus.

Szatnie powstają w miejscu garaży, które były różnej wielkości. Po przebudowie będą tam 3 szatnie reprezentacyjne dla piłkarzy i gości, którzy do Gostynia przyjeżdżają na mecze. Powstaną też szatnie, z których będą korzystali trenujący z młodszych drużyn klubu Kania Gostyń i 1 szatnia dla osób niepełnosprawnych. Firma z okolic Śremu zobowiązała się wykonać zadanie za około 1 288 498 zł.

Jednocześnie trwa budowa drogi dookoła stadionu głównego w Gostyniu. Dotychczasowa droga dojazdowa od ul. Sportowej do biura, a także od strony bramy przy ul. Starogostyńskiej (pomiędzy boiskiem głównym, a „średnim” z szutrowej zamieni się na jeden ciąg wyłożony kostką brukową. Wykonaniem inwestycji zajmuje się przedsiębiorstwo WIT-Bud w Gostynia. Przebudowa drogi będzie kosztowała blisko 300 tys. zł.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gostyniak
8 miesięcy temu 4
Chyba ktoś w tym artykule pomylił KWOTĘ !!! i szumny nagłówek ! Proponuję się upewnić czy taki jest koszt inwestycji !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
8 miesięcy temu 3
Poprawione. Dziekujemy
~ Leon
8 miesięcy temu 2
Forma która robi te szatnie to paranoja jest za jakiś czas będzie do remontu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piotr
8 miesięcy temu 1
Za taka kase???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji