Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Prace przy nowej kopule oficjalnie rozpoczęte

› Społeczeństwo ponad rok temu    14.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Borek. Na wieżę kościoła na Zdzieżu wciągano zbrojenia i stelażeBorek. Na wieżę kościoła na Zdzieżu wciągano zbrojenia i stelaże fot. A. Fajczyk

Rozpoczęły się prace przy kopule, jaka ma stanąć na wieży kościoła na Zdzieżu w Borku Wlkp. Droga dojazdowa do kościoła dla bezpieczeństwa została zablokowana. Wykonawcy zadania wynajęli dźwig, aby na wieży osadzić niektóre elementy.

Od stycznia na plac budowy przy boreckim kościele zwożono drewniane bale i deski (ok. 15- 17 kubików drewna). Jak mówią wykonawcy kopuły - w sumie potrzebnych będzie co najmniej 50 kubików materiału. Konstrukcja wykonana będzie ze świerkowego drewna, a następnie zostanie obita miedzianą blachą.

Dziś na wieżę wciągano zbrojenia, stelaże pod stalową ramę i samą ramę oraz wzmocnienia nad okna, zegar i tylną część wieży. Zwieziono gruz, który pozostał po wykutych dziur dla zbrojeń.

O otwarciu Polomarketu w Piaskach - TUTAJ

- Drewniana konstrukcja, która powstała w ubiegłym tygodniu to tylko przymiarka - mówi Stefan Rzepka, właściciel firmy Blacharstwo-Dekarstwo z Bucza. - Musimy na górze osadzić kotwy, zalać zbrojenia betonem, poustawiać mocowania do konstrukcji. Góra wieży będzie zalana, będzie sobie schła, a na dole będzie robiona drewniana konstrukcja kopuły - dodaje. Przyznaje, że część prac wykonywanych jest w warsztacie w Buczu, „bo tam szybciej to idzie”, a część na miejscu w Borku. - Dzisiaj na dobre rozpoczęliśmy prace przy kopule - dodał właściciel firmy, wykonującej kopułę.

Więcej w kolejnym numerze "Życia Gostynia"

Budynek po pożarze do rozbiórki - KLIK

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!