Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Proboszcz pyta: Jak dziś być Polakiem? Jak dziś być katolikiem?

› Społeczeństwo› Religia 9 miesięcy temu    11.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej w parafii pw. bł. E. Bojanowskiego na Pożegowie w Gostyniu - procesjaGostyń. Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej w parafii pw. bł. E. Bojanowskiego na Pożegowie w Gostyniu - procesja fot. A. Fajczyk

- Może jest nam ostatnio trudniej z wiarą, a może nasze serce i sumienie stało się nieczułe na obecność Boga. Dlatego chcemy przeżyć spotkanie z Tobą, Maryjo, w tym jasnogórskim wizerunku, jako okazję zbliżenia się do Boga - powitał Maryję w jasnogórskim wizerunku ks. kan. Przemysław Maciejewski, proboszcz parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego na osiedlu Pożegowo.

Jest ona ostatnią w Gostyniu, do której zawitała kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski.

Nabożeństwo powitalne i przejęcie obrazu od wspólnoty parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu odbyło się na skrzyżowaniu ul. Podleśnej i ks. Twardowskiego. Stamtąd wyruszyła procesja do kościoła. Kopię obrazu na swych ramionach po kolei nieśli przedstawiciele różnych grup parafian, chociażby młodzieży, Rady Parafialnej, Szafarze Nadzwyczajnej Eucharystii i Służba Liturgiczna. 

Po wprowadzeniu kopii obrazu Królowej Polski do kościoła, na specjalnie przygotowanym ołtarzu przedstawiciele ochotniczej straży pożarnej umieścili święty wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej na specjalnie przygotowanym ołtarzu, obok została zapalona świeca nawiedzenia, ustawiono też Ewangeliarz - bardzo wymowne symbole peregrynacji. Okadzenia dokonał ks. biskup Grzegorz Balcerek. 
Po wysłuchaniu ewangelii, ks. biskup pobłogosławił Ewangeliarzem obecnych na nabożeństwie powitania, zgodnie ze starą tradycją Kościoła.
Proboszcz - ks. Przemysław Maciejewski oraz przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci z parafii pw. bł. E. Bojanowskiego serdecznie powitali Matkę Bożą Jasnogórską w swojej parafii.

- Ty zawsze prowadzisz nas do Boga, pomagasz nam odkrywać że jesteśmy cenni w jego oczach. On kocha nas za darmo, daje sens życia i pokój serca [...]. Stawiamy sobie pytanie - jak dziś być Polakiem? Jak dziś być katolikiem? Odpowiedzi trudno znaleźć. Powiedz też swojemu synowi, ze chcemy być Mu wierni. Jak to czynić? czekamy Matko Twojej rady - zastanawiał się ks. Maciejewski przed świętym wizerunkiem.

Wspomniał o tym, że wspólnota przystroiła całą parafię, zadbała o świątynię - ostatnio zostały wymienione stare drzwi główne w kościele, w lipcu zakończyły się prace na wieży kościelnej, a ściany kościoła na zewnątrz zostały pięknie otynkowane i wymalowane. Zapewnił, że parafianie przygotowali też swoje serca na przyjęcie Maryi przez różaniec, odmawiany codziennie w kościele, msze św., misje ewangelizacyjne, rozważania majowe i śpiewane pieśni na nabożeństwach. Została ufundowana też nowa monstrancja na tzw. dużą hostię.

Dlaczego niewiele brakuje, by Gostyń został zalany?

Przedstawiciele rodziców, polecili Matce bożej Jasnogórskiej wszystkie rodziny. - Przyprowadź zbłąkanych do domów rodzinnych i do wiary, naucz nasze rodziny żyć  dla twojego syna - mówili.
Delegacja młodzieży, u progu dorosłości - odniosła się do Królowej Polski, jak do nauczycielki pięknej miłości.

- My, młodzi przeżywamy teraz swój ważny czas. To w nas rozstrzyga się kształt miłości, jaki będzie miało całe nasze życie i świat. Niech nasze serca będą czyste i niewinne, niech nasze sumienia będą zdrowe, byśmy mogli ze spokojem myśleć o przyszłości i brać za nią odpowiedzialność. Bądź z nami Pani Jasnogórska w każdy czas, a szczególnie w tym czasie nawiedzenia - poprosili. 

Przedstawiciele najmłodszych parafian zapewnili, że chcą być dobrzy, mądrzy i blisko Maryi. - Naucz nas pilnie słuchać tego, co mówi do nas Twój syn. Naucz nas kochać i szanować rodziców i wychowawców. Otocz wszystkie dzieci naszej parafii płaszczem swojej opieki - prosili. Po powitaniu odbyła się msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka, przedstawiciela Archidiecezji Poznańskiej.

O godz. 21.00 w kościele na Pozegowie rozpocznie się Apel Jasnogórski.

ZOBACZ, gdzie jeszcze zawita kopia Cudownego Obrazu MBJ - KALENDARIUM KLIK

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Aga
  9 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Jest reportaż ze św Gory Fary iBlogoslawonego Edmunda tylko o kosciele św Ducha zapomnieli bo byla niedziela
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nick
  9 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Hmmm, na Pożegowie też była niedziela. A poza tym Aga nie zauważyłaś, ze gostyńscy reporterzy w każdej parafii na nawiedzeniu nie byli? To hyba nie ten rodzaj mediow. Byli tylko paparazii, co aparat do głowy przystawiali
  ~ Aga
  9 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Dlaczego ni ma nic z uroczystosci w kosciele św Ducha?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pl
  9 miesięcy temu ocena: 88%  7
  Zwróćcie uwagę na skowyt lewactwa przy każdej wizycie w parafiach... widać boli ich to że ten święty obraz gromadzi więcej ludzi w małej parafii niż gromadzi się dewiantów na paradach równości w dużych miastach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
  9 miesięcy temu ocena: 100%  6
  "Skowyt lewactwa". Jak nazwać zatem klękanie przed kawałkiem deski pomalowanym na wzór oryginały który jest na Jasnej Górze?
  ~ Ja
  9 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Tak było od zawsze... Proszę zobaczyć co się dzieje przez tych ludzi, profanacja, deptanie patriotów, rodzin, chrześcijaństwa. Praktycznie wszystkiego co jest bardzo związane z Polską i jej historią.
  ~ Wierny
  9 miesięcy temu ocena: 80%  4
  A te paparazzi to co to miało znaczyć? Do każdego podchodzi kilku pi kolei i robią indywidualne zdjęcia...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ No cóż....
  9 miesięcy temu ocena: 75%  3
  A Pan Jezus przegonił sprzedających przy kościele.........
  ~ WXX
  9 miesięcy temu ocena: 40%  2
  Można sobie kupić na pamiątke przed kosciołem
  ~ gr
  9 miesięcy temu ocena: 78%  1
  Wspaniałe święto. Dzięki Bogu!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji