Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Proboszcz wyjaśnia, skąd wzięły się wnuki

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    19.01.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 26 / 92%
A A A
Ks. Marek Brdęk opowiada, skąd się wzięły wnukiKs. Marek Brdęk opowiada, skąd się wzięły wnuki fot. Agata Fajczyk

Podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka w Studziannie (17 stycznia) głos zabrał proboszcz parafii w Jeżewie, ks. Marek Brdęk. A ponieważ wcześniej odprawił mszę św. dziękczynną w intencji seniorów z sołectwa, nie zamierzał kolejny raz „prawić kazań”. I wyjaśnił obecnym w świetlicy, skąd wzięły się... wnuki, nawiązując do różnicy pokoleń i rozwoju technologii. Po prostu opowiedział dowcip:

Pewnego dnia wnuczek zagaduje babcię. - Jak wy się z dziadkiem poznaliście? Teraz mamy łatwiej, wystarczy włączyć komputer i można pogadać na czacie, przez gadu-gadu, fejsa mamy. A wy? Jak to było w dawnych czasach? Babcia nie myślała długo i odpowiedziała pewna siebie. - Wiesz, wnuczku - to było tak samo, jak teraz. Wnuczek zdziwiony zapytał: - Jak to, babciu, przecież internetu nie mieliście.

- Było dokładnie tak samo, jak dziś: kiedy ja szłam do kościoła, to dziadek stał na czacie. Po mszy św. pod kościołem było długo gadu-gadu. A gdyby nie te komórki, to ani ciebie, ani ojca by nie było - powiedziała babcia.

Proboszcz otrzymał brawa za poczucie humoru zarówno od seniorów, jak i młodszych gości obecnych na sali.

Czytaj także: Babcia i dziadek to najlepsze "instytucje"

+ 24 głosów: 26 (92%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!