Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Projekt za 38 tysięcy euro

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    5.08.2010
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 38 tysięcy euro otrzymał Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu na realizację projektu "Praktyka zawodowa dla stolarzy i kucharzy", w ramach programu Leonardo da Vinci.

- To spore wyróżnienie, że udało nam się znaleźć w gronie 97. szkół z całej Polski (tylko 5 w Wielkopolsce), które pozyskały pieniądze. Sam wniosek, składający się z kilkudziesięciu stron, nie był też łatwy do opracowania - mówią Magdalena Jasik - Wiśniewska, nauczycielka języka niemieckiego i Joanna Marcinkowska, nauczycielka języka niemieckiego i wiedzy o społeczeństwie, które są autorkami projektu. Dzięki temu 20 uczniów w przyszłym roku wyjedzie na praktyki do Frankfurtu nad Odrą. - Chodzi o to, aby absolwenci szkół technicznych, a w szczególności szkół zawodowych mogli się poruszać po europejskim rynku pracy, mając porównywalne kwalifikacje zawodowe i dyplomy, uznawane także w Unii - wyjaśnia Marek Smektała, naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Chęć pozyskania pieniędzy w ramach programu Program Leonardo da Vinci ma za zadnie poprawę jakości kształcenia zawodowego, czym ZSZ w Gostyniu jest jak najbardziej zainteresowany. Wartość finansowa projektu pt. "Praktyka zawodowa dla stolarzy i kucharzy" wynosi dokładnie 38 426 euro (bez żadnego wkładu własnego). Uczestniczą w nim uczniowie kl. I i II z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, kształcący się m.in. w zawodach kucharz małej gastronomii, stolarz oraz technik handlowiec. Trwa on od czerwca 2010 r. do października 2011 r. Jesienią przyszłego roku, na spotkaniu podsumowującym projekt zostaną zaprezentowane produkty końcowe: dwujęzyczny słownik z książką kucharską oraz altanę ogrodową. (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dorian
ponad rok temu 1
:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji