Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Prywatna firma dołoży się do remontu drogi

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    15.04.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Modernizacja tej drogi, zdaniem burmistrza  Sebastiana Czwojdy, jest niezwykle ważna, zwłaszcza, że zakład HJ Heinz w Pudliszkach powiększa sięModernizacja tej drogi, zdaniem burmistrza Sebastiana Czwojdy, jest niezwykle ważna, zwłaszcza, że zakład HJ Heinz w Pudliszkach powiększa się fot. D. Jańczak

Firma Drogbud Gostyń zajmuje się przebudową tzw. drogi wzdłuż alei lipowej w Pudliszkach. Chodzi o trasę łączą drogę powiatową z ul. Fabryczną, często użytkowaną przez tamtejszy zakład przetwórstwa spożywczego. Obecnie znajdują się tam płyty betonowe. Według projektu na całej długości, wynoszącej prawie kilometr, pojawi się dywanik asfaltowy.

Administratorem tej drogi jest gmina, dlatego to ona jest inwestorem przedsięwzięcia. Choć warto zaznaczyć, że udział finansowy w przedsięwzięciu już wcześniej zadeklarowały powiat gostyński oraz HJ Heinz Polska. Krobski samorząd wystąpił o dofinansowanie zadania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Gdyby udało się zdobyć rządowe środki, mogłyby pokryć aż 50 % kosztów kwalifikowanych.

Kosztorys zadania opiewał na 2,2 mln zł. Po przetargu okazało się, że przedsięwzięcie pochłonie o 400 000 zł mniej. Drogbud Gostyń zaproponował bowiem kwotę 1 700 000 zł. Andrzej Olejnik, naczelnik Wydziału Inwestycji krobskiego urzędu wyjaśnił jednak, że powstała oszczędność zostanie, przynajmniej częściowo, przeznaczona na oświetlenie drogi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!