Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Przedszkole będzie dłużej otwarte?

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    26.02.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia

Wiele wskazuje na to, że do dziewięciu zostaną wydłużone godziny funkcjonowania oddziału przedszkolnego w Strzelcach Wielkich.

Już w zeszłym roku pojawiły się sygnały, że część rodziców dzieci uczęszczających do tamtejszego przedszkola chciałaby mieć możliwość pozostawienia swoich pociech w placówce na dłużej niż podstawowe 5 godzin. Potwierdziło się to podczas zeszłotygodniowego spotkania, gdy rodzice 13 z 14 dzieci ogółem chodzących do strzeleckiego przedszkola złożyli deklaracje za wydłużeniem.

– W tej chwili trwa jeszcze nabór. Nie wiemy, ile jeszcze dzieci zgłosi się dodatkowo i czy ich rodzice będą zainteresowani 9-godzinnym oddziałem. Ale na razie jest właściwie 98-procentowe zainteresowanie – wyjaśnia Andrzej Konieczny, sekretarz gminy Piaski.

Zgodnie z przepisami do oddziału przedszkolnego może uczęszczać maksymalnie 20 dzieci.

Wydłużenie godzin funkcjonowania strzeleckiego przedszkola będzie się wiązało ze zobowiązaniami po obydwu stronach: gminy i rodziców. W zależności, ile dzieci po naborze będzie liczył oddział może zajść konieczność zatrudnienia dodatkowego nauczyciela lub nauczycieli wspomagających dla maluchów z klas integracyjnych. Natomiast opiekunowie będą musieli ponieść koszty dłuższej pracy przedszkola.

Za każdą godzinę ponad standardowe 5 godzin będzie to złotówka. Ponadto przy 9 godzinach pracy dzieci będą korzystały już nie z dwóch, ale trzech posiłków. Całodzienny koszt takiego wyżywienia (rodzice płacą tylko za wsad do kotła, kwestię kosztów obsługi ponosi gminy) to 6 złotych. Czyli licząc z grubsza, przy 20 dniach w miesiącu, w czasie, których dziecko będzie uczęszczało do przedszkola rodzic zapłaci około 200 złotych za jego opiekę w placówce.

Czytaj również: palił się budynek urzędu pracy

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tina
ponad rok temu 1
czas najwyższy w Bodzewie też by sie przydało bo do 13 to albo niepracujący rodzice albo dziadkowie zajmują się dzieckiem powinno być do 15 ;30
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji