Przełamanie Korony

Przełamanie Korony - Zdjęcie główne

Po dwóch z rzędu porażkach na zwycięską ścieżkę powróciła Korona Piaski. Lider drugiej grupy piątej ligi wygrał z Gromem Wolsztyn 3 : 0.

Po przegranych z Kanią Gostyń i Wiarą Lecha Poznań Korona Piaski podejmowała na własnym obiekcie Grom Wolsztyn. Goście w pierwszych minutach oddali groźny strzał, ale to Korona w tym pojedynku była stroną przeważającą. Problemem dla piłkarzy Michała Roszaka była jednak skomasowana obrona przeciwnika. W 32. minucie gospodarze rozmontowali ją po raz pierwszy. Gola zdobył Jakub Rerak. W drugiej części gry miejscowi dalej dyktowali warunki gry. Swoją przewagę udokumentowali dwoma golami Jakuba Nowaka. - Nerwowości w naszym zespole nie było. Chłopacy znają swoją wartość i wiedzą, że potrafią grać w piłkę. Wiedzieliśmy, że seria porażek musi minąć. Dzisiaj zagraliśmy konsekwentnie "swoje". Nie było żadnych nerwowych ruchów i nie zmienialiśmy nic w taktyce. Zespoły, które grają z nami nastawiają się na defensywę. Ciężko jest grać przez cały mecz atakiem pozycyjnym. Przeciwnik przed własnym polem karnym miał ośmiu, dziewięciu zawodników. Brakuje z przodu trochę dokładniejszego podania, bo sytuacji byłoby na pewno więcej. Przed nami kilka spotkań i żadne z nich nie będzie łatwe - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski - Grom Wolsztyn 3 : 0 (1 : 0)
1 : 0 - Jakub Rerak (32')
2 : 0 - Jakub Nowak (53')
3 : 0 - Jakub Nowak (65')
Korona: J. Naskrent - Tomaszewski, Jankowiak, Cubal, D. Naskrent (65' Wojtyczka), H. Szymczak, Rerak, Derwich (70' P. Skrzypczak), Nowak, Smoła (88' W. Skrzypczak), Fabich (78' Malicki)