Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Przeprowadzą nowy gazociąg?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    10.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

W najbliższym czasie, bo od 13 marca do 13 kwietnia w gminie Krobia mają rozpocząć się prace związane z robotami geologicznymi, dotyczącymi budowy gazociągu. Zadanie nazywa się „Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN1000 relacji Lwówek – Odolanów wraz z niezbędną infrastrukturą do jego obsługi”. Jest to inwestycja powiązana z budową terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Rozpoczęto ją w kwietniu 2014r. poprzez przeprowadzenie badań terenowych.

Wykonywane są badania gruntu do głębokości 10 m. Linia przesyłowa ma być zlokalizowana wzdłuż istniejących już gazociągów wysokiego ciśnienia, jako kolejna „nitka”. Trasa przebiega przez powiaty: nowotomyski, grodziski, kościański, leszczyński, gostyński, krotoszyński, ostrowski i milicki. - Inwestycja na terenie gminy Krobia przebiega na odcinku około 9 km, w miejscowościach Chumiętki, Żychlewo, Krobia, Potarzyca. Zlokalizowana jest w zasadzie wyłącznie na działkach prywatnych – tłumaczy Andrzej Olejnik, naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej, Urząd Miejski w Krobi. W tej chwili firma prowadząca badania na zlecenie inwestora poinformowała o przystąpieniu do prac związanych z rozpoznaniem terenu przejścia gazociągu przewiertem HDD pod Rowem Polskim. Kiedy zostanie wybudowany gazociąg? Tego, póki co nie wiadomo. Więcej w obecnym wydaniu "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!