Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Przewodniczący odkrył nowy gatunek lipy. I od razu do wycinki

› Społeczeństwo ponad rok temu    19.09.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Przewodniczący rady Grzegorz SkorupskiGostyń. Przewodniczący rady Grzegorz Skorupski fot. A. Fajczyk

To "lipa chwastopodobna". A zaczęło się od tego, że radny Tomasz Bartkowiak, na ostatnim posiedzeniu gostyńskich rajców złożył wniosek o wycinkę dwóch drzew, rosnących przy ul. Mickiewicza w Gostyniu. Są to drzewa całkowicie suche, bardzo wysokie, zagrażają bezpieczeństwu – argumentował.

Wtedy temat podchwycił przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Skorupski. Zwrócił się do naczelnika Mariusza Koniecznego z Urzędu Miejskiego w Gostyniu. – Wiem, że mamy ustalone terminy wycinania drzew, jeśli chodzi o ulicę Wrocławską. Ma to być na przełomie października i listopada. Mam prośbę, aby tych działań dopilnować. Chodzi o to, aby zostały wycięte odpowiednie sztuki. Na przykład nie te platany, które rosną na początku ulicy. Należy skupić się na „chwastopodobnych lipach”, które ograniczają widoczność. Bo praktycznie stojące przy ulicy latarnie są przez nie zarośnięte - tłumaczył Grzegorz Skorupski.

Po co gostyńscy radni wyciągali ręce na ostatniej sesji?

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jezeli jest to naprawde lipa chwastopodobna,to powinna byc pod scisla ochrona,poniewa taki gatunek wystepuje tylko w Gostyniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miodzik
ponad rok temu ocena: 100%  1
Panie Przewodniczący, a miodzik lipowy by się zjadło?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji