Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Przeżywali zarówno mali piłkarze, jak i rodzice. Dzieciaki miały sporo frajdy

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    14.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Krzysztof Szukalski

Turniej Kania Futbol Cup 2019 rozpoczął się w Gostyniu 9 listopada. Przez kilka godzin halę sportową przy ZSO w Gostyniu zajmowali mali piłkarze z rocznika 2012. W ten sposób dzieci z Gostynia miały możliwość spotkać się z rówieśnikami, trenującymi w innych klubach.

W turnieju wystartowało 7 zespołów z regionu gostyńskiego - nie tylko z regionu gostyńskiego, ale także z innych powiatów. Chodziło o to, aby dzieci miały dużo ruchu, a także zabawy i frajdy.

- Cały rok trenują po to, aby rozgrywać między innymi takie turnieje i spotykać się nie tylko z lokalnymi drużynami. Skorzystaliśmy i zaprosiliśmy ekipy spoza naszego regionu. Bardzo nas ucieszyło, że przyjechały ekipy małych piłkarzy z Dobrzycy, Lubonia, Kórnika czy Komornik - powiedział Krzysztof Michalski, trener - koordynator w MKS Kania Gostyń. Mecze rozgrywane były metodą „każdy z każdym”. Była to zabawa, a organizatorzy (MKS Kania Gostyń) nie prowadzili klasyfikacji końcowej. Za motywację i pozytywne emocje odpowiadali rodzice, kibicujący z dużym zaangażowaniem swoim pociechom.

- My również wysyłamy zespoły na turnieje. Na pewno dla piłkarzy jest to fajne przeżycie sportowe, nowe doświadczenia - dodał Krzysztof Michalski. Przyznał, że poziom sportowy rozgrywek był wysoki. W niedzielę odbyły się mecze rocznika 2013, 30 listopada zaplanowano rozgrywki rocznika 2011, na 1 grudnia - 2010, na 13 grudnia - 2009, a na15 grudnia zaplanowano rozgrywki rocznika 2008. - Chcemy, żeby wszystkie nasze najmłodsze grupy miały możliwość spotkać się na takim turnieju. Na pewno w najbliższych latach będziemy chcieli coś takiego ponownie zorganizować - zapowiedział Krzysztof Michalski.

Gostyń reprezentowały ekipy Kani Gostyń i Akademia Piotra Reissa. Przyjechali także piłkarze z klubów: Warta Śrem, Czarni Dobrzyca, Akademia Piłkarska Młoda Rawia, UKS Jedynka Luboń, LKS Wielkopolska Komorniki i Akademia Reissa Kórnik

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!