Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Przybyły grupy z całej zachodniej Polski

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Poniec. W parku miejskim pojawiły się grupy z Łodzi, Wrocławia, Szczecina i WielkopolskiPoniec. W parku miejskim pojawiły się grupy z Łodzi, Wrocławia, Szczecina i Wielkopolski fot. Tomasz Teodorczyk

Około 16 grup rekonstrukcyjnych pojawiło się w sobotę 11 sierpnia w ponieckim parku miejskim. Dodatkowo w mieście zorganizowano paradę pojazdów wokół rynku, pokazy sprzętu a także inscenizacje historyczne. Wszystko w ramach „Operacji Poniec”.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Grupa Badań Historycznych „Regiment”. – Mamy grupy ze Szczecina, Łodzi, Wrocławia, Wielkopolski. Praktycznie cała zachodnia Polska do nas przyjechała. Jeżeli chodzi o okresy historyczne – przede wszystkim pojawiły się grupy rekonstruujące II wojnę światową. Mamy również mieszczan gostyńskich, wojska radzieckie podczas interwencji w Afganistanie, grupę amerykańską z czasów wojen w Iraku – mówi Paweł Gruszka, członek grupy „Regiment”.

Zlot grup  rekonstrukcyjnych rozpoczął się w sobotę 11 sierpnia i trwa do niedzieli 12 sierpnia. Na odwiedzających czekają pokazy sprzętu i umundurowania poszczególnych grup, a także konkursy oraz inscenizacje historyczne. Sobotnia inscenizacja przedstawiała losy i historię mieszkańców podczas rozpoczęcia II wojny światowej we wrześniu 1939 roku. Dziś druga inscenizacja odbywa się o 15.30 przy GCK w Poniecu.

Ogłoszono II stopień zagrożenia pożerowego - CZYTAJ

Wywiad z członkiem grupy rekonstrukcyjnej w najnowszym numerze gazety „Życie Gostynia”.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Fred
  ponad rok temu 3
  Informacja po imprezie jak zawsze .Dziekujemy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ttt
  ponad rok temu 2
  Paweł to jednak coś robi...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Robert
  ponad rok temu 1
  Znam Pawła juz od dawna i jest do gość z zasadami.Ale brawo dla całej ekipy REGIMENTU.