Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Przyczyną zasłabnięcia był czad?

› Wypadki ponad rok temu    7.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Ratownicy medyczni wezwali na pomoc strażaków do mieszkania, w którym ulatniał się tlenek węglaRatownicy medyczni wezwali na pomoc strażaków do mieszkania, w którym ulatniał się tlenek węgla fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

W jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego w Głuchowie (gm. Pogorzela) zasłabł mężczyzna. Przyczyną przypuszczalnie był tlenek węgla, ulatniający się z pieca gazowego.

Dziś rano (ok. godz. 9.10) dyżurny komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odebrał zgłoszenie, które dotyczyło obecności czadu w bloku w Głuchowie. Podejrzewano, że są osoby poszkodowane. Pomocy wzywała ekipa ratownictwa medycznego, która w jednym z mieszkań zjawiła się wcześniej. - Wiedzieliśmy, że służby medyczne działają na miejscu. Zostały wezwane do mężczyzny, który zasłabł. A kiedy ratownicy weszli do mieszkania, ich czujniki wykazały tam stężenie tlenku węgla - wyjaśnił ogn. Mateusz Rajewski, dyżurny operacyjny KP PSP Gostyń. Przebywająca w pomieszczeniu osoba została przewieziona do szpitala.

Dyżurny, który przyjął zgłoszenie skierował na miejsce zastęp straży pożarnej. Kiedy strażacy dotarli do bloku w Głuchowie, pomieszczenie już się wietrzyło. - Dlatego nasze urządzenia nie wykazały w nim obecności tlenku węgla - tłumaczył ogn. Mateusz Rajewski. Dowódca akcji zdecydował o wyłączeniu pieca gazowego, gdyż stwierdzono awarię tego urządzenia. Jednak nie trzeba było ewakuować pozostałych mieszkańców bloku.

Dlaczego policjanci masowo idą pokazują L4?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jkjk
ponad rok temu 3
Pogorzela do godziny 15 nie wyjezdza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiS
ponad rok temu 2
Dlaczego OSP Pogorzela nie została wezwana do zdarzenia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 211
ponad rok temu 1
Czerwonie jeszcze w gostyniu nie mają?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji