Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Przygoda z dinozaurami

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    3.07.2014
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Czym zajmuje się paleontolog, a czym archeolog? Który dinozaur był najmądrzejszy, a który najgłupszy? I co to jest koprolit?  

Na te oraz wiele innych pytań poznali odpowiedź uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu. Uczennica tej klasy, Martyna Bryl, wygrała główną nagrodę w naszym konkursie „Piątka dla Życia”. Była nią dwudniowa wycieczka dla całej klasy do Wrocławia i Juraparku w Krasiejowie. Pierwszym punktem wyjazdu był Wrocław – stolica Dolnego Śląska. Najpierw dzieci odwiedziły Ogród Zoologiczny. Najwięcej emocji wzbudziło karmienie fok i odwiedziny w zagrodzie, gdzie można było pogłaskać, czy nakarmić kozy. Z przejęciem przyglądano się wylegującym się na słońcu lwom i niedźwiedziom. Po wytchnieniu przy „tańczących fontannach”, dzieci zwiedziły przepiękny Ogród Japoński, popłynęły statkiem po Odrze i wjechały windą na wieżę katedralną, skąd podziwiały panoramę miasta. Po całodziennym zwiedzaniu podróżnicy nie stracili energii. Nad Jeziorem Turawskim grały w piłkę, bawiły się w piasku. Drugiego dnia czekała kolejna atrakcja – wizyta w Juraparku w Krasiejowie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!