Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Przygotowania trwają. Będzie festiwal tanga?

› Kultura i Rozrywka 25 dni temu    30.10.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Od lewej: Piotr Curyk, Andrzej Trzeciak, Mariusz OssowskiOd lewej: Piotr Curyk, Andrzej Trzeciak, Mariusz Ossowski

W Miejsko-Gminnym Ośrodku kultury w Pogorzeli w listopadzie ma odbyć się festiwal tanga. Na ten cel udało się pozyskać 9 tysięcy złotych dofinansowania z urzędu marszałkowskiego w ramach programu "Kultura w drodze". - To rozgrzewka i dobry prognostyk przed przyszłorocznym Wielokulturowym Festiwalem Tanga "Astor'21" - mówi Mariusz Ossowski, dyrektor pogorzelskiego domu kultury. W powodu "czerwonej strefy", w której znajduje się powiat gostyński, dokładna data imprezy pozostaje niewiadoma. Prawdopodobnie będzie to druga połowa miesiąca.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

Całość (z wkładem ośrodka i urzędu) ma kosztować około 12 tys. zł. Pomysł pojawił się nie tylko, aby ukazać wielokulturowość tanga i europejskiego pochodzenia tej muzyki, ale żeby zwrócić uwagę na walory dawnego kościoła ewangelickiego w Pogorzeli. Gmina stara się o środki zewnętrzne, które pozwolą wyremontować budynek. W nim miałaby się odbyć część festiwalowych spotkań, między innymi wystawa fotograficzna. Organizatorzy mają dzieję, że uda się zachęcić mieszkańców miasta i gminy – zwłaszcza osób starszych – do zapoznania się z tangiem jako tańcem - formą aktywności, pozwalającą w przyjemny sposób zachować sprawność aparatu ruchu do późnych lat życia.

Na projekt o nazwie „Tangonalia” mają składać się: warsztaty taneczne „Pierwsze kroki tanga” (Paweł Tomkowiak z partnerką); wystawa fotografii ukazujących zjawisko tanga (Krzysztof Fabiański); recital solowy na bandoneonie i prelekcja na temat instrumentu (Wiesław Prządka); koncert tang klasycznych, utworów A. Piazzolli oraz muzyki żydowskiej, okraszony pokazami tanga i prelekcją na temat wielokulturowości tanga (TRIO TAKLAMAKAN: Jan Romanowski, Andrzej Trzeciak i Michał Karasiewicz oraz Paweł Tomkowiak z partnerką);  milonga czyli tangowa „potańcówka” przy muzyce na żywo i muzyce mechanicznej (TRIO TAKLAMAKAN, Paweł Tomkowiak).

- Jestem szczęśliwy, że realizujemy temat rewitalizacji kościółka. (...) Obecnie jestem dumny, że przy Tangonaliach mogę współpracować z tak zacnym gronem wykonawców projektu, w szczególności z Andrzejem Trzeciakiem - mówi Mariusz Ossowski z M-GOK.

Czytaj także: Kurator grozi palcem. Prosi o nieangażowanie się w protesty społeczne.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Edward
24 dni temu ocena: 100%  9
Ludzie, jest pandemia, a wy tu o jakimś tangu?!?! Żenada!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczęśliwy Mariusz
24 dni temu ocena: 50%  8
...realizujemy temat rewitalizacji kościółka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz
25 dni temu ocena: 83%  7
Bo do tanga trzeba dwojga...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medyk
25 dni temu ocena: 100%  6
Mariusz przewiduje, że koronawirus do tego czasu zniknie. Cha, cha, cha!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ seniorka
25 dni temu ocena: 100%  5
Akurat seniorzy pobiegną na festiwal. W normalnych czasach tak, ale teraz, kiedy nam wszyscy zalecają pozostanie w domu, takie zaproszenie jest po prostu na na miejscu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pogorzelanin
25 dni temu ocena: 100%  4
Lepiej niech dyrektor Ossowski zainteresuje się śmiećmi wywalającymi się z koszy wokół domu kultury. Czy tam są w ogóle jacyś ludzie do pracy????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 99
25 dni temu ocena: 100%  3
Chodniki lepiej naprawcie A nie tango w głowie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo!!!
25 dni temu ocena: 100%  2
Na pewno w dobie pandemii ludzie marzą tylko o tym, żeby się poprzytulać w namiętnych uściskach. Ty to, Mariusz, masz głowę!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha ha ha
21 dni temu ocena: 100%  1
Mariusz to ma łeb