Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Przyjaźń zapisana w kronice

› Społeczeństwo ponad rok temu    5.03.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. I. Skorzybót

Na kartach czterech tomów kronik spisano i udokumentowano 25 lat współpracy Pępowa z zaprzyjaźnioną gminą Neder-Betuwe (dawniej Dodewaard) z Holandii. Józef Śląski, który podjął się trudu spisania dziejów, skrupulatnie zbiera wszelkie ślady przyjaźni. Pomaga mu Mariola Żelazna. To osoby od lat zaangażowane w podtrzymywanie współpracy. Zatrzymano w czasie nie tylko oficjalne spotkania, uroczystości i wyjazdy, ale również to, co najważniejsze – zwykłą międzyludzką przyjaźń.

Polska strona nie od razu prowadziła kroniki. Zdecydowano się na to cztery lata temu. Okazało się, że Holendrzy mają już takie, prowadzone od 10 lat. Udało się z nich zaczerpnąć informacje i nadgonić czas i dziś z uśmiechem, czasem zdziwieniem i zadumą można przeglądać karty kronik. - Udokumentowane zostało właściwie wszystko, każdy wyjazd, kto jechał, co się działo – relacjonuje Józef Śląski, który niedawno rozpoczął zapisywać piąty tom kroniki...

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!