Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Przyjedź – przytulę Cię i pokażę, jak dużo sprzętu mamy od Ciebie

› Aktualności ponad rok temu    17.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Lek. pediatra Maria Piaseska-Wolniewicz i Jurek Owsiak w gostyńskim szpitaluLek. pediatra Maria Piaseska-Wolniewicz i Jurek Owsiak w gostyńskim szpitalu fot. arch. pryw./ facebook

Wiecie, że Gostyń zagrał dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty ósmy? Już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP. Możemy być dumni, że mamy życzliwych, aktywnych mieszkańców, zawsze chętnych do pomocy i do bezinteresownego uczestnictwa w corocznych finałach WOŚP.

Właśnie dzięki ludziom o ogromnych sercach do gostyńskiego szpitala niedawno trafił kolejny, nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Część jest już rozpakowana, część urządzeń stoi jeszcze w kartonach.

- Pozyskanie go wcale nie było taką łatwą sprawą. Po poprzednim finale Sztab WOŚP w Gostyniu złożył wniosek przygotowany z lekarzami pediatrami z gostyńskiego szpitala do Fundacji WOŚP, wskazujący najpilniejsze potrzeby sprzętowe - informuje Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego gostyńskiego Sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu.

W odpowiedzi na wniosek, pod koniec ubiegłego roku, w grudniu do gostyńskiego szpitala trafiły trzy nowoczesne urządzenia o wartości ponad 250 tys. zł. – To piękny prezent fundacji Jurka Owsiaka dla małych pacjentów z całego naszego regionu – ocenia szef gostyńskiego sztabu WOŚP.

Wśród urządzeń, jakie pod koniec 2018 r. znalazły się w gostyńskiej lecznicy są:

kompaktowy, lekki, multidyscyplinarny ultrasonograf USG z głowicami do diagnostyki noworodków i dzieci. Wykorzystuje on zaawansowane technologie, wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy premium; sprzęt może też pracować z dorosłymi pacjentami. Poza tym są dwa stanowiska do resuscytacji noworodków. W komplecie z przekazanym sprzętem znalazły się jeszcze bezpłatne wyjazdowe specjalistyczne szkolenia WOŚP dla lekarzy ratujących życie i zdrowie dzieci.

Mirosław Sobkowiak podkreśla, że przez 27 lat grania Fundacja WOŚP prawie corocznie przekazuje gostyńskiemu szpitalowi sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków oraz wspierający osoby starsze. - Wartość pozyskanych ponad 60 zestawów sprzętu medycznego to już ponad milion dwieście tysięcy zł! W SP ZOZ w Gostyniu korzystają z nich: oddział dziecięcy, oddział chirurgii dziecięcej, oddział noworodków, dział pomocy doraźnej i zakład opiekuńczo-leczniczy - mówi szef gostyńskiego sztabu WOŚP.

A Maria Piasecka-Wolniewicz, gostyński lekarz pediatra z 41-letnim stażem, z wdzięczności za te dary chciałaby najzywczajniej, od serca, przytulić Jurka Owsiaka. W trudniej sytuacji, w jakiej znalazł się po 27. finale WOŚP, po jego rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP, Maria Piasecka-Wolniewicz pisze na portalu społecznościowym:

Nie możesz się poddać i dać satysfakcji swoim wrogom! My, lekarze pediatrzy i neonatolodzy, ratujący codziennie zdrowie i życie dzieci za pomocą sprzętu i aparatury, które nam podarowałeś, pomożemy Ci się dźwignąć! Przyjedź do Gostynia – przytulę Cię i pokażę, jak dużo sprzętu mamy od Ciebie na obu oddziałach – niczego nie zmarnowaliśmy! Opowiem Ci wiele historii o uratowanych dzięki Tobie i WOŚP dzieciach. Znów uwierzysz, że możesz przenosić góry i dokonywać – tak jak dotąd – rzeczy niezwykłych i niemożliwych! I może ktoś zrobi nam znów takie piękne zdjęcie razem!


Przez ponad 27 lat działalności WOŚP udało się zakupić kilkadziesiąt tysięcy nowoczesnych urządzeń medycznych za ponad miliard PLN, które pracują w szpitalach w całej Polsce. Statystycznie każdego dnia do polskiego szpitala trafiają 4 urządzenia kupione przez Fundację.

Kolejne miliony z WOŚP to środki na realizację bezpłatnych programów medycznych, z których korzystają mieszkańcy powiatu gostyńskiego, głównie dzieci. Fundacja WOŚP finansuje:

Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci - w ramach programu utworzono w całej Polsce punkty wczesnej diagnostyki, które pomagają wykryć chorobę, Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków - dla dzieci, które – ze względu na przedwczesny poród – doznały uszkodzenia siatkówki oka, Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków - ma on na celu ograniczenie wentylacji mechanicznej u wcześniaków i noworodków. W zamian proponuje metodę nowoczesną, nieinwazyjną, która nie wymaga intubacji dziecka. Poza tym WOŚP wspiera Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – w ramach programu kupowane są pompy insulinowe,

Fundacja uczy też pierwszej pomocy nauczycieli szkół podstawowych, którzy następnie przekazują wiedzę swoim uczniom, zaopatruje również szkoły w środki dydaktyczne np. fantomy, podręczniki, płyty DVD - wszystko w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”,


- Ta stała pomoc Fundacji WOŚP dla gostyńskiego szpitala to głównie efekt bardzo aktywnego uczestnictwa mieszkańców, instytucji i firm powiatu gostyńskiego w corocznych finałach WOŚP. Za to bycie razem przez tyle lat dziękuję w imieniu całego sztabu wszystkim MIESZKAŃCOM ZIEMI GOSTYŃSKIEJ, BORECKIEJ, PĘPOWSKIEJ, PIASKOWSKIEJ, POGORZELSKIEJ, PONIECKIEJ i KROBSKIEJ, i za to, że ofiarujecie nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim swoje serca i wsparcie dla idei pomocy najmłodszym i najstarszym! - mówi Mirosław Sobkowiak szef powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu.
Sztab WOŚP w Gostyniu przedstawia jednocześnie list Zarządu Fundacji WOŚP do wolontariuszy i sympatyków WOŚP:
 

„Drodzy Przyjaciele,
Jesteśmy, wszyscy w Fundacji, a przede wszystkim Jurek, wzruszeni, poruszeni i wdzięczni za Wasze przeogromne wsparcie dla nas i dla Jurka. Bardzo chcielibyśmy każdemu z Was odpowiedzieć i osobiście podziękować za każdą wiadomość, za każdy komentarz, za każdy mail, za każdy sms, czy też za każdy wyraz wsparcia umieszczony na ogrodzeniu naszej Fundacji. Wszystkie te sygnały w przeogromnej ilości i sile skierowaliście w naszą stronę, każdy ma w sobie ogromną moc emocji, przyjaźni i bardzo wzmacnia naszego ducha. Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie każdemu z Was podziękować indywidualnie. Wiedzcie jednak, że każdy jeden gest Waszej solidarności z Orkiestra i Jurkiem jest niesamowicie ważny. Mamy jednak wielką do Was prośbę. Słyszymy o wiecach, manifestacjach, akcjach skierowanych w naszą stronę. Jesteśmy Wam w sposób nieograniczony wdzięczni. Jednak w tej chwili to nie my i nie Jurek najbardziej Was potrzebujemy. Największą tragedię przeżywają teraz bliscy śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, jego rodzina, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy Gdańska. W tej chwili to oni najbardziej potrzebują wsparcia i to oni muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni. My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ww
  ponad rok temu ocena: 71%  5
  Z ciekawości pytam, czy zna ktoś bilans wartości sprzętu co nasz szpital powiatowy otrzymał od WOŚP a ilość wpłaconej kasy z naszego powiatu przez te 27lat?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gostyń
  ponad rok temu 4
  Tak ww za dużo tvpis.
  ~ ww do an
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Ot typowy komentarz kogoś z wypranym mózgiem przez TVN czy Agorę. Podobnie jak bereciki z antenką są skierowane na pewne radio tak tu jest to samo, no może inni mocodawcy Człowieku, zadałem tylko pytanie dość ważne z punktu widzenie darczyńcy. Przy okazji artykułu o Caritas też bym zapytał. Do pisu i innego lewactwa mi bardzo daleko...
  ~ An
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  Idź pisiorze gdzie indziej!!! Kościół rozlicz lepiej!!
  ~ dokładny
  ponad rok temu ocena: 83%  1
  Maria nie pisze tylko poprosiła o umieszczenie wiadomości syna.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji