Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Przyszły, by poczuć się bezpieczniej

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    9.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Krobia. Szkolenie z samoobrony Krobia. Szkolenie z samoobrony  fot. KS Tiger Wielkopolska

Pod znakiem bezpieczeństwa przebiegał ubiegły weekend w Krobi. Gmina we współpracy z gostyńskim klubem KS Tiger Wielkopolska, zaprosiła mieszkańców do wzięcia udziału w seminarium samoobrony. Trenerzy i członkowie krobskiej sekcji klubu w sobotę zgłębiali tajniki pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego, Tomasza Sławińskiego. Z kolei w niedzielę, podczas szkolenia z samoobrony, główną grupą odbiorców były panie biorące udział w programie „bezpieczna kobieta” oraz kilkoro dzieci w różnym wieku.

 

Uczestnicy warsztatów pracowali w parach, a każde zadanie było uprzednio wyjaśnianie i kilkukrotnie pokazywane. Kończyło się tylko wtedy, gdy było skutecznie stosowane przez uczestniczki. Przez niemal dwie godziny nieustannej pracy i zaangażowania kursantek, udało się zrealizować założony materiał.

- Cieszę się, że udało się przeprowadzić szkolenie samoobrony mimo niesprzyjającej frekwencji. Bezwzględnie wymagałem, by każde ćwiczenie w parach kończyło się skutecznym wynikiem, czyli wyswobodzeniem się z trzymania, czy uścisku. Była to pierwsza część szkolenia, więc zajmowaliśmy się wyłącznie najprostszymi i najbardziej intuicyjnymi atakami i sposobami na uwolnienie się – mówi Krzysztof Bednarz, prezes KS Tiger Wielkopolska.

W szkoleniu z samoobrony udział wzięło 16 kobiet. Organizatorzy liczyli na nieco lepszy wynik.

- Kurs samoobrony, jak i szkolenie z pierwszej pomocy, uważam za bardzo udane. Instruktorzy klubowi przechodzą je cyklicznie, ponieważ wiedza i reakcje niećwiczone zacierają się w pamięci – trzeba je nieustannie powtarzać. Podczas szkolenia z samoobrony, jednym z zagadnień było przewidywanie potencjalnych zagrożeń. Robi się coraz ciemniej - wychodząc z pracy lepiej szukać miejsc, gdzie są ludzie i światła, omijać okolice parków, murków i innych, gdzie przesiadują nieznane nam osoby - dodaje. 

Czytaj także: Chętnych do maszerowania było więcej niż miejsc.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!