Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Przywieźli jenoty, czesali irokezy, bawili się na koncercie

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    22.08.2016
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Konkurs jałówekPępowo. Konkurs jałówek fot. I. Skorzybót

W Pępowie rolnicy i mieszkańcy gminy świętowali Dożynki Gminno-Parafialne.

 W kościele parafialnym odprawiono dziękczynną mszę świętą. Rolnicy przynieśli wieńce dożynkowe.

Część rozrywkowa, przygotowana na stadionie, ze względu na deszczową pogode, rozpoczęła się z opóźnieniem, ale mieszkańcy dopisali od samego początku.

Koła Gospodyń Wiejskich z całej gminy zapraszały do swoich barwnie przybranych stoisk na pyszności.

Wielkie emocje wzbudził konkurs na najlepszą jałówkę, organizowany podczas dożynek gminnych po raz pierwszy. Swoje najlepsze zwierzęta zaprezentowało pięciu rolników z gminy Pępowo.

 Za najlepszą uznano 10-miesięczną jałówkę Malwinę, należącą do Andrzeja Rolnika z Magdalenek. Drugie miejsce zajęła także 10-miesięczna Renia, należąca do Edmunda Sobótki zLudwinowa.

Jałówki nie były jedynymi zwierzętami na dożynkach. Można było obejrzeć przesympatyczne szczeniaki, króliki, gołębie, a nawet jenoty. Podczas imprezy odbywał się kiermasz rękodzieła. Swoje dzieła i produkty prezentowali twórcy z różnych regonów kraju.  Z zapartym tchem oglądano pokaz zawodników z klubu Sporty Walki Gostyń. 

Z zaciekawieniem przyglądano się też wspaniałym witaczom przygotowanym przez prawie wszystkie wsie gminy Pępowo. Ogłoszono konkurs na najładniejszy, ale nagrodzono równorzędnie wszystkie. Wieczorem na stadionie zaśpiewała Tereny Werner.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!