Punkt ich nie zadowala

Punkt ich nie zadowala - Zdjęcie główne

Jeden punkt po dwóch kolejkach ma na swoim koncie Kania Gostyń. W sobotę drużyna Grzegorza Wosiaka zremisowała przed własną publicznością z Promieniem Krzywiń 1 : 1.

Na inaugurację gostyńska drużyna przegrała wyjazdowe spotkanie z Przemysławem Poznań 0 : 1. Kania straciła punkt w tym meczu w doliczonym czasie gry. Piłkarze Grzegorza Wosiaka odrobić te straty mogli w sobotę w meczu z Promieniem Krzywiń. Dla gospodarzy lepiej to spotkanie nie mogło się ułożyć. W 8. minucie golkipera gości pokonał Szymon Olejniczak. Gospodarze nie poszli za ciosem, a coraz częściej do sytuacji zaczęli dochodzić goście i w 28. minucie po idealnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła doprowadzili do remisu. Piłkę w bramce umieścił Hubert Chudziak. W końcówce pierwszej połowy sytuacja Kani Gostyń mocno się skomplikowała. Drugą żółtą kartkę zobaczył Hubert Łapawa i po zmianie stron gospodarze grali w osłabieniu. Mimo gry w dziesiątkę Kania próbowała wygrać to spotkanie, ale piłkarze zespołu Grzegorza Wosiaka mieli problem z kreowaniem sytuacji bramkowych. Największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Po jednej akcji piłkę w bramce Promienia umieścił Filip Szkudlarek, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Zagraliśmy delikatnie mówiąc nie najlepiej. Co prawda szybko udało nam się strzelić bramkę, ale nasza gra nie wyglądała dobrze. Goście ustawieni nisko szukali swoich szans w kontrataku i w ten sposób udało im się wyrównać. Naszą sytuację skomplikowała jeszcze bardziej czerwona  kartka Huberta Łapawy. W drugiej połowie grając w osłabieniu próbowaliśmy jeszcze atakować, ale bez skutku. Strzały szczególnie po stałych fragmentach gry mijały światło bramki. Gdy Szkudlarkowi udało się pokonać bramkarza gości, sędzia dopatrzył się spalonego. Punkt zupełnie nas nie zadowala - podsumował trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

Kania Gostyń - Promień Krzywiń 1 : 1 (1 : 1)
1 : 0 - Szymon Olejniczak (8')
1 : 1 - Hubert Chudziak (28')
Kania: Kamil Pakosz - Wytykowski (37' Kręgielczak), Krzyżostaniak, Maćkowski,  Łapawa, Wachowski, Krzysztof Pakosz (65 J.Gendera), Danielczak (60' Mucha), Gościniak (65' Szkudlarek), Sz. Olejniczak (75' Karolczak), Woźniak (60' Goszczyński)