Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Pustostan może zawalić się na głowy dzieci?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    13.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Jańczak

- Stan techniczny tego obiektu pozostawia wiele do życzenia – powiedział o pustostanie przy ul. 27 Grudnia w Piaskach rajca Dariusz Naskręt. Na zły stan obiektu zwrócił uwagę na posiedzeniu komisji budżetu Rady Gminy w Piaskach.

Rajca tłumaczył, że budynek stanowi niebezpieczeństwo dla przechadzających obok. Co gorsza, do środka obiektu wchodzą dzieci. – Na chodniku wiele razy leżą odłamki dachówki, a sam dach wydaje się zapadać. Jest to nieciekawa „wizytówka” tego osiedla – zaznaczył. Radna Irena Różalska potwierdziła, że dzieci bawią się wewnątrz pustostanu. - Latem w stronę obiektu jest wydeptana ścieżka. Wchodzą sobie. To jest niebezpieczne. Biegają tam, grasują – stwierdziła. Kłopotliwą sprawę związaną z niebezpiecznym budynkiem gmina próbuje rozwiązać od dawna. Problem w tym, że jest kilkudziesięciu właścicieli, którzy otrzymali majątek w drodze spadku. Trudno do nich dotrzeć. – Nie ma z kim rozmawiać. Znaleźliśmy w pewnym momencie panią, która jest pretendentem do spadku. Wówczas wymusiliśmy na niej, by okna pozabijała dechami. Całość była w miarę zabezpieczona. Od tamtego wydarzenia trochę czasu minęło – poinformował Wiesław Glapka, wójt Piasków. Jego zdaniem najlepszym wyjściem z sytuacji byłaby rozbiórka. Nie może jej jednak uczynić samorząd. - Zgodnie z prawem, bez wiedzy właściciela, gmina nie może wejść i tego zrobić – tłumaczył rajca Wiesław Woźniak. Sprawa, po raz kolejny, zostanie zgłoszona nadzorowi budowlanemu. Radny Maciej Urbaniak stwierdził, że niszczejący obiekt znajduje się również w Grabonogu.Znajduje się dalej od ulicy, dlatego nie jest tak bardzo niebezpieczny, ale szpeci – zaznaczył.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ala
ponad rok temu 2
A i owszem, ze problem powinien zostać rozwiązany, ale w pierwszej kolejności powinni o to zadbać właściciele, spadkobiercy, czy jeszcze ktoś tam z tego grona, jeśli każdą taką sprawą będzie musiał się zajmować wójt, radni czy sołtys, to nic innego ci ludzie nie będą robić, a jeszcze trochę to będą wzywani, bo w lesie ktoś śmieci wyrzucił i nie ma komu pozbierać! Ludzie zacznijcie dbać sami o swoje otoczenie, a wszystkim będzie lepiej się żyło!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AniaJ
ponad rok temu 1
Brawo Darek!!!!!! Widać odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Budynek ten niszczeje tam już kilka lat, ale nikt z Twoich poprzedników tego nie zauważył. To przykre. Dopóki nie stanie się jakaś tragedia będą uważać temat"na zaś". Tylko kto będzie odpowiadał za śmierć/kalectwo któregoś z tam bawiących się dzieciaków?Winowajcy będą szukać wśród"kilkudziesięciu właścicieli? Wątpię!!! Znów "psy powieszą" na radnych i włodarzu Piasków. Musiałeś Ty Darku dojść do władzy aby problem zaznaczyć i chwała Ci za to, jednakże problem powinien być rozwiązany już dawno!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji