Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rabarbar na kompocik, kiszony ogórek i życzliwi ludzie. Leszek Miller na targowisku

› Aktualności ponad rok temu    14.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 12 / 67%
A A A
Gostyń. Konferencja prasowa Leszka Millera przed gostyńskim ratuszemGostyń. Konferencja prasowa Leszka Millera przed gostyńskim ratuszem

- Ludzie są uśmiechnięci, życzliwi, nie ma w nich złości, politycznej zaciekłości. Byłoby dobrze, gdyby Polska była taka, jak ludzie na targowisku w Gostyniu - to obserwacje Leszka Millera ze spaceru po gostyńskim targowisku.

Były premier RP był tam dziś rano, rozmawiał z ludźmi, kupił truskawki. Otrzymał słoik miodu i rabarbar, poczęstowany został ogórkiem kiszonym. Na chwilę zatrzymał się na rynku, przed gostyńskim ratuszem. Tam odbyła się krótka konferencja prasowa, z udziałem Wiesława Szczepańskiego - przewodniczącego wielkopolskiego sejmiku wojewódzkiego.

Leszek Miller wystartuje z drugiego miejsca wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej, w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kampania wyborcza weszła w swoją decydującą fazę i jest przekonany, że jest to taki okres, kiedy trzeba spotykać się z wyborcami, rozmawiać, dzielić się spostrzeżeniami. - Byliśmy na targowisku, miałem okazję rozmawiać z tymi, którzy sprzedają, kupują. Poznać ich troski i poglądy. I cieszę się, że środki unijne, które trafiają do Wielkopolski są także w tym regionie wykorzystywane, że powstaje wielka inwestycja - mam na myśli budowę obwodnicy, że gospodarka kanalizacyjna jest modernizowana - powiedział kandydat.

Gostyńska policja szuka włamywaczy i prosi o pomoc - KLIK

W przyszłej kadencji europarlamentu, który będzie zatwierdzał nową perspektywę finansową, będzie decydował o tym, jakie środki zostaną przekazane Polsce, a w tym Wielkopolsce chciałby przyczynić się do tego, żeby różne inwestycje - rozpoczęte lub czekające na realizację, aby mogły być wykonane.

- Tym bardziej, że Wielkopolska jest w czołówce tych regionów i tych województw, które bardzo sprawnie i dobrze potrafią zagospodarowywać środki unijne. A tych nie brakuje, bo Wielkopolska od początku wejścia do UE, otrzymała ponad 70 mld złotych. Ale to jest w dalszym ciągu za mało - stwierdził Leszek Miller.

W pracy w parlamencie europejskim chciałby się koncentrować - oczywiście w porozumieniu z władzami samorządowymi - na poprawie ochrony zdrowia, na poprawie infrastruktury. - Mam na myśli linie kolejowe i drogowe. A także na kwestiach ekologicznych - zanieczyszczenie powietrza i rozwój energetyki odnawialnej. Jeśli zostanę wybrany, to będę chciał w tych obszarach być aktywny - powiedział Leszek Miller. Zapytany, dlaczego wyborcy mieliby na niego głosować, przedstawił się jako dobry reprezentant polskich interesów i dobry negocjator, z bogatym doświadczeniem. - Będę wszędzie tam, gdzie będą prowadzone debaty, dotyczące sposobów pogłębienia integracji europejskiej, wzmocnienia pozycji Europy na świecie i wzmocnienia roli Polski w Europie - powiedział.

Jak będzie przebiegała ścieżka rowerowa z Gostynia w kierunku Krajewic - KLIK

Jeśli chodzi o wrażenia po spacerze po Gostyniu, zwrócił uwagę, że w naszym mieście mieszkańcy są życzliwi, uśmiechnięci, pomimo brzydkiej i deszczowej pogody.

- Kupiłem truskawki, polskie. Zostałem obdarowany rabarbarem, z którego może zrobię jakiś kompocik. Poczęstowano mnie ogórkiem kiszonym, a te bardzo lubię. Ze sprzedawcą wymieniliśmy poglądy na temat technologii robienia najlepszych ogórków kiszonych. I dostałem miód. Jestem wielbicielem miodu, spadziowego nie było, ale dostałem słoik miodu z lipy - opowiadał Leszek Miller.

Podkreślił, że zarówno w Gostyniu, jak i w innych miejscowościach Wielkopolski, które odwiedził, potwierdza się znana o Wielkopolanach opinia, że są rzetelni, gospodarni i lubią porządek. - Zawsze uważałem, że społeczeństwo pracy może być zamożne. Nie przypadkiem, jeśli chodzi o dochód na mieszkańca, w Wielkopolsce jest on wyższy niż przeciętnie w kraju. To się nie bierze znikąd, ale z tych cech, które są skupione w Wielkopolsce - stwierdził Leszek Miller.

Podczas krótkiej wizyty z kandydatem do europarlamentu przy kawie rozmawiał też burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Włodarz opowiedział gościowi o ziemi gostyńskiej, a także przybliżył pokrótce inwestycje europejskie, które w ciągu ostatnich 15 lat zmieniły gminę Gostyń i poprawiły komfort życia jej mieszkańców.

- Poruszyliśmy także temat zagrożeń, wśród których najpoważniejszym jest powstanie kopalni odkrywkowej w samym sercu rolniczego regionu. Istotnym problemem jest także susza. W rejonie, którego jedną z głównym produkcji jest ta rolno-spożywcza to spory problem. Zgodziliśmy się, że potrzebne są systemowe rozwiązania wsparcia dla rolnictwa w czasie suszy, być może z wykorzystaniem środków unijnych w kolejnej perspektywie finansowej - zdradził burmistrz Kulak.

Miał także okazję pokazać Leszkowi Millerowi - z niezwykłej perspektywy – silos gostyńskiej cukrowni, przebieg gostyńskiej obwodnicy, która powstaje tylko dzięki unijnemu dofinansowaniu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 8 głosów: 12 (67%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jerzy
ponad rok temu ocena: 83%  15
O obwodnicy Gostynia mówiło sie od lat i tylko mówiło Ale w czwartym roku działalności Polskiego Rządu rozpoczęto jej budowę !!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bob budowniczy
ponad rok temu 14
Wiesz w Polsce wiele rzeczy się zaczyna, ale kończy różnie. Znów kogoś wywalili z budowy autostrady, więc z szampanem poczekajmy może na koniec inwestycji. :)
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 25%  13
"Polskiego Rządu" jaki to polski rząd, skoro połowa to radzieckie "śpiochy" (z Macierewiczem na czele) a reszta to starzy kawalerowie (vide Dziedziczak). No i są jeszcze ci, co dłubią w interesie Izraela, ale tych jest niewielu.
~ jerzy
ponad rok temu ocena: 63%  12
To dlatego tak śmierdziało w Gostyniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Byłem jestem będę
ponad rok temu ocena: 60%  11
Mądrale są tu w komentarzach!!! Trzeba było dupe ruszyć i spotkać się z tym panem i powiedzieć wprost.... to co piszecie tu!!! Cwani szczyle przez internet
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
ponad rok temu ocena: 78%  10
Jego czas już minął. Niech odpoczywa:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zarząd
ponad rok temu ocena: 33%  9
Prezes... Czego..??? swojego łajna
~ Gold
ponad rok temu ocena: 50%  8
Jedź do domu, stary komuchu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prześcieradło
ponad rok temu ocena: 40%  7
Powiedział smark co sika jeszcze w łóżko!!!
~ Ślimn
ponad rok temu ocena: 69%  6
A wparlamencie głosują przeciw Polsce zdrajcy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
ponad rok temu ocena: 55%  5
Dinozaur z PZPR... Precz z komuną !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gombrowicz
ponad rok temu ocena: 33%  4
Może i dinozaur, ale jako polityk ma klase, której brakuje wielu dzisiejszym politycznym wybawicielom z różnych opcji.
~ jerzy
ponad rok temu ocena: 80%  3
Obywatel - mylisz prawdę z nienawiścią
~ Liczyło
ponad rok temu ocena: 60%  2
Liczysz na palcach czy pomagasz sobie kalkulatorem liczyć 123...
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 53%  1
Precz z nienawiścią !