Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rachunki z dołączonymi prezentami

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    31.08.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
- Dlaczego do listów przesyłanych przez Telekomunikację Polską są dołączone metalowe płytki?- takie pytania zadał nam jeden z mieszkańców Gostynia.

Mężczyzna zgłosił się do naszej gazety z prośbą o wyjaśnienie celowości „prezentów” przyklejanych do przesyłek.- Jeżeli co miesiąc przychodzi do mnie rachunek z taką blaszką, to potem co mam zrobić z nimi? Wyrzucić na śmietnik?- zastanawiał się.Jak się okazało, Tp coraz chętniej korzysta z usług prywatnej firmy kurierskiej InPost. Poczta Polska już od kilku lat nie ma monopolu na wszystkie przesyłki. Obecnie każdy może założyć firmę kurierską i przewozić ciężkie paczki. Obszar zastrzeżony dla Poczty dotyczy przesyłek o wadze do 50 g, a więc żadna inna firma nie ma prawa zajmować się dostarczaniem listów w tej wadze. Dlatego InPost sprytnie obciąża listy żelaznymi płytkami, po to by móc obejść wymóg, iż firma prywatna może rozsyłać listy cięższe niż 50 g. Przedstawiciele Poczty Polskiej przyznają, że czasami listy doręczane przez ich firmę trafiają do odbiorców z opóźnieniem. Winią jednak za to złe funkcjonowanie całego rynku pocztowego, w którym firmy prywatne mają więcej praw, aniżeli Poczta Polska. Więcej w obecnym wydaniu "Życia". (doti)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!