Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Radni zastanawiali się, kto może karmić piersią osobistą?

› Aktualności ponad rok temu    26.11.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Wiceprzewodniczący Żywicki (z prawej) zastanawiał się, do kogo ma być skierowany program Gostyń. Wiceprzewodniczący Żywicki (z prawej) zastanawiał się, do kogo ma być skierowany program "karmienia piersią" fot. A. Fajczyk

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu przyjęto program zdrowotny w zakresie wspierania i propagowania karmienia piersią wśród mieszkańców gminy Gostyń. Będzie on obowiązywał od 2016 do 2018 roku, a środki finansowe na realizację będą określone i zabezpieczone w budżecie gminy Gostyń na poszczególne lata.

Podczas krótkiej dyskusji na posiedzeniu rady miejskiej, radni mieli pewne wątpliwości co do treści dokumentu. Zastanawiali się, do kogo powinien być skierowany program – czy do wszystkich mieszkańców gminy (a przecież mężczyźni nie karmią piersią!), czy raczej tylko do kobiet, które mają „tę pierś” i robią to osobiście. Rajca Mirosław Żywicki zaproponował „taką małą kosmetyczną poprawkę” do projektu uchwały, co rozbawiło większość obecnych na sesji, ale u niektórych spowodowało konsternację. Nie spodobał mu się fragment, w którym jest zapis „(...)wspierania i propagowania karmienia piersią wśród mieszkańców gminy Gostyń”. - Nie wiem, czy wszyscy się ze mną zgodzą, ale te słowa sugerują, że dotyczy to i kobiet, i mężczyzn. Sugerowałbym, aby zamiast „mieszkańców” wpisać „mieszkanek gminy Gostyń” lub – jeśli to się nie podoba - „kobiet w gminie Gostyń” – tłumaczył Mirosław Żywicki. I to wywołało dyskusję o „osobistych kobiecych piersiach” wśród męskiej części rady miejskiej.

Przewodniczący rady Grzegorz Skorupski zastanawiał się, czy naprawdę zachodzi konieczność zmiany? - Karmi piersią mieszkanka, ale uważam, że kobieta też jest mieszkańcem gminy – powiedział.

Inny radny Andrzej Czupryński uznał, że nazwa projektu uchwały jest sformułowana dobrze. – Chodzi o wspieranie i propagowanie karmienia piersią wśród mieszkańców gminy – jako mieszkaniec nie muszę karmić piersią, ale namawiam matki do karmienia piersią. Pasuje, czy nie? – zastanawiał się. Poparł go Grzegorz Skorupski. - Mówimy o nagłaśnianiu, lobbowaniu. W tym momencie mężczyźni też mogą propagować, niekoniecznie sami podejmując trud karmienia piersią osobistą. Czy wiceprzewodniczący wycofa ten wniosek? – zapytał przewodniczący rady miejskiej Mirosława Żywickiego. Ten ostatecznie zrezygnował z wprowadzenia poprawki, za co otrzymał brawa od kolegów.

Gdzie kobieta weszła wprost pod koła samochodu?

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gostynianka
ponad rok temu ocena: 50%  6
To jest wchodzenie w życie prywatne panowie radni żenada i to za nasze pieniadze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sowa
ponad rok temu ocena: 0%  5
Do jakotako rozumiem że kolejny program bedzie pampers czy pieluch tetrowa.Po kiego diabła ten program?Wyrzucanie kasy na pierdoły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu 4
Pan Żywicki nigdy nie pałał mądrościami !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jakotako
ponad rok temu ocena: 100%  3
to jest sprawa Gminy bo to jest program Gminny- przyjazna Gmina czy jakoś takoś ;-) !!!! jakbyś sie sowa interesował to byś pierdół nie gadał !!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sowa
ponad rok temu ocena: 33%  2
Jakis cyrk, radni zajmują się karmieniem? propagowaniem? .To jest chore, że za takie pierdoły biorą diete.Jak matka chce to niech sobie karmi to dziecko i do matury, nie chce to nie karmi.Jest to ich sprawa a radni powinni zajmowac się sprawami gminy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuj
ponad rok temu ocena: 100%  1
cudzą karmić? łe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji