Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Radość Mikołaja jest nie do opisania

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    24.03.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mikołaj z Piasków w końcu może korzystać z windy Mikołaj z Piasków w końcu może korzystać z windy  fot. Arch. Tęczowej Armii/fotomontaż

Spełniło się marzenie Mikołaja i jego rodziny. Po wielu miesiącach zbierania środków, udało się zakupić windę, dzięki której dziewięcioletni mieszkaniec Piasków może częściej wychodzić na zewnątrz. - Jesteśmy bardzo wdzięczni każdemu, kto włączył się w zbiórkę. Nie można tego ubrać w słowa – mówi Aneta Talarczak, mama Mikołaja.

 

Mikołaj choruje na porażenie czterokończynowe i nie może poruszać się samodzielnie. Rodzina mieszka na pierwszym piętrze, ma sporo schodów do pokonania i codzienne wnoszenie wózka i syna stanowiło coraz większe wyzwanie. W zbiórkę środków włączył się komitet społeczny „Tęczowa Armia” oraz wielu ludzi o dobrych sercach. Po dwóch latach zbiórki, udało się zamontować potrzebny sprzęt.

- Buźka Mikołaja promienieje szczęściem. Winda, to najpiękniejszy i najbardziej potrzebny prezent, jaki mógł dostać. Udało się zmienić jego życie i sprawić, że jest ono łatwiejsze – mówi Aldona Majchrzak z „Tęczowej Armii”.

Mama chłopca potwierdza, że to ogromne odciążenie i radość dla syna.

- Gdy kilka dni temu zjechaliśmy z Mikołajem windą na ogród, już się cieszył. Gdy wchodzi do windy, to już się śmieje i wie, że jedzie na dwór. Możemy sobie pozwolić na to, że wrócimy do domu, damy mu jeść, przebierzemy i znów możemy zjechać na dół, na zewnątrz. Wcześniej było to zbyt dużym obciążeniem – mówi pani Aneta.

Całkowity koszt windy i przebudowy to 152 tys. złotych. Piszemy o tym także w bieżącym Życiu Gostynia. 

e-wydanie gazety Życie Gostynia

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!