Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Rankingowy zawrót głowy

› Społeczeństwo ponad rok temu    16.07.2015
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. "Życie Gostynia"

Takie znamienitości jak były premier Jerzy Buzek, prorektor i wykładowca Uczelni Łazarskiego oraz były Prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, a także przedstawiciele rządu, sektora prywatnego i dziennikarze oceniali gminę Krobia. Na 611 gmin miejsko-wiejskich w Polsce, gdyż w tej kategorii znalazł się krobski samorząd zajął on w rankingu organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” zaszczytne 15 miejsce. Lepiej wypadła z województwa wielkopolskiego tylko gmina Jarocin, która stanęła na ostatnim stopniu podium.

Na podstawie danych z Ministerstwa Finansów spośród wszystkich samorządów w Polsce odpowiadających kryteriom wytypowano te, które w latach 2011-2014 najlepiej zarządzały swoimi finansami i najwięcej w tym czasie inwestowały.

Powodów do dumy z takiej sytuacji nie krył burmistrz Sebastian Czwojda. - Cieszę się, że znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie najlepszych samorządów w Polsce. To także uznanie dla wysiłku pracowników i wszystkich osób zaangażowanych w naszą wspólnotę samorządową - mówił włodarz gminy.

Warto również wspomnieć o jeszcze wyższym miejscu samorządu w innym rankingu.

Więcej w kolejnym wydaniu "Życia Gostynia".

              

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!