Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Realny namiot Rożka zamiast "wypasionej" hali Jańczaka?

› Aktualności ponad rok temu    7.04.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 90 / 57%
A A A
Najbliższa hala namiotowa znajduje się w PogorzeliNajbliższa hala namiotowa znajduje się w Pogorzeli fot. archiwum Życia Gostynia

W Borku Wlkp. jeszcze w tym roku najprawdopodobniej powstanie sportowa hala namiotowa. Miałaby ona zastąpić ogromny murowany obiekt sportowo-widowiskowy, do którego postawienia dążył były borecki włodarz Marian Jańczak. Ale jego postawienie przekładano z kadencji na kadencję ze względu na ogromne, kilkumilionowe koszty wykonania. - W małej gminie Borek, gdzie w samym mieście jest około 2 500 mieszkańców, jeśli uzyskamy salę za 2 mln zł na potrzeby oświatowe, to i tak będzie bardzo dużo - mówi obecny burmistrz Marek Rożek. Twierdzi, że „namiot” mógłby stanąć jeszcze jesienią 2015 r. i stara się przekonać do swojej koncepcji radnych - bo wszystko teraz od nich zależy. Namiotowa hala sportowa będzie postawiona przy małej sali gimnastycznej w Borku. Do niej będzie dobudowany murowany budynek socjalny. - Mówimy o inwestycjach realnych, a poprzedni projekt ogromnej hali sportowo-widowiskowej jest nierealny do wykonania - przekonywał rajców Marek Rożek na ostatnim wspólnym posiedzeniu komisji stałych rady miejskiej, które odbyło się 31 marca.

Co na to boreccy samorządowcy? Czytaj w bieżącym wydaniu „Życia Gostynia”

+ 51 głosów: 90 (57%) 39 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ekonom
ponad rok temu ocena: 42%  15
przecież to sa juz inne technologie niz jak budowlai pogorzelska! ludzie bierzcie co dają bo nic nie będzie jak wasza gmina zbankrutuje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marysia
ponad rok temu ocena: 50%  14
Kasia, która siw wypowiedziała przede mną to przypuszczalnie nauczycielka w-f. A ja jestem rodzicem i tez z niecierpliwoscia czekam na halę. W imieniu mojego syna i ciesze sie, ze będzie miał wreszcie gdzie cwiczyc tez pozdrawiam i trzymam kciuki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
ponad rok temu ocena: 50%  13
lepiej namiot niz nic ,może wreszcie dzieci będa miały gdzie ćwiczyc a nie wegetowac zimą na malutkiej sali w 3 grupy na raz ,ten namiot da się przegrodzić ,nigdy nie doczekamy się przy budzecie naszej gminy hali murowanej ,to był poroniony pomysł ,wystarczy już oczekiwań panie burmistrzu i radni do roboty tylko tej okazji znów ie przespijcie pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nb
ponad rok temu ocena: 37%  12
Nie polecam, namiot to tragedia. Na hali latem jest bardzo gorąco, zimą niewiele cieplej niż na dworze (straty ciepła są ogromne). Nie wspominam już jakości nawierzchni. Wyrzucenie pieniędzy w błoto. Tym bardziej taka sala ma określony czas użytkowania (notabene w Pogorzeli zostal już dawno przekroczony)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 51%  11
Popieram w pełni obecnego Burmistrza. Ciekaw jestem czy mieszkańcy Gminy Borek wiedzą, że projekt budowy hali widowiskowo - sportowej powstał już w 2007 roku i zkładał budowę kompleksu, którego koszty szacowało się na około 7 mln. zł. !!!!! Proszę sprawdzić, kto wtedy zasiadał w Komisji Konkursowej na wybór projektu! Czy zdaniem Państwa przy założeniu, że średnie roczne wydatki inwestycyjne Gminy Borek Wlkp. w ostatnich latach kształtoały się na poziomie 4 - 6 ml. zł. ta ogromna inwestycja miła rację bytu?! No chyba, że będziemy ją realizowac przez 4 lata! Ale co z tego, przeciez taki obiekt trzeba utrzymać! on powinien na siebie zarobić A miasto Borek to nie Leszno czy Poznań, tutaj co tydzień nie będzie imprez sportowych! Moim zdaniem poprzedni projekt hali z uwagi na olbrzymie koszty realizacji i UTRZYMANIA to przerost formy nad treścią! Dlatego popieram pomysł Burmistrza Rożka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pogorzelanka
ponad rok temu ocena: 47%  10
A mieszkańcy Pogorzeli są zadowoleni. Wy też bedziecie z namiotu - nowoczesniejszego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pablo
ponad rok temu ocena: 56%  9
bajki bajki bajki ktos opowiadakl przed wyborami he he
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aa
ponad rok temu ocena: 65%  8
Pan Burmistrz mówił pięknie przed wyborami a teraz robi co chce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bb
ponad rok temu ocena: 57%  7
A co? Nic ma nie robić? Nareszcie tą "zahukaną" i podstarzałą gminę ktos probuje rozruszać
~ jola
ponad rok temu ocena: 63%  6
to było wiadome
~ Q
ponad rok temu ocena: 50%  5
No pewnie postawmy halę z kilka milionów - nie będzie się nic w niej działo bo nie będzie na to kasy i będziemy ją spłacać do 2040. Ludzie troszkę myślenia - w domu też budujecie basen żeby popływać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 75%  4
To są oszczędności Pana Burmistrza,postawić hale namiotową.Czy jest niezbędna ,czy bez niej gmina nie będzie funkcjonować.To jest żałosne.
~ jan
ponad rok temu ocena: 69%  3
Radni Borku - wybijcie mu z głowy ten pomysł, w Pogorzeli jest taka sala i jest to wielkie nieporozumienie. W zimie za zimno a w lecie za gorąco!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ala
ponad rok temu ocena: 68%  2
Głównie to pomysł Burmistrza Rożka także myślę , że Radni zachowają chłodną głowę w tej kwestii
~ lol
ponad rok temu ocena: 41%  1
Obiecanki cacanki. A miało być tak pięknie. Widać, że obietnice wyborcze są realizowane w 100%.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji