Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rekordowo podczas finału WOŚP. Hojnie za serduszko i nie tylko

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    12.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Złote serduszko podczas finału w Gostyniu zostało sprzedane za rekordową kwotę 3.500 zł. Kupił je Mateusz Żak dla żonyGostyń. Złote serduszko podczas finału w Gostyniu zostało sprzedane za rekordową kwotę 3.500 zł. Kupił je Mateusz Żak dla żony fot. A. Fajczyk

Nie dość, że podczas gostyńskiego finału WOŚP w GOK Hutnik złote serduszko zostało sprzedane za kwotę o 1000 zł wyższą niż w ubiegłym roku, to jeszcze chwilę później strażacy z Goli przywieźli dobrą nowinę i przekazali ją szefowi gminnego sztabu WOŚP w Gostyniu, kiedy stał na scenie. Podczas orkiestrowego grania w świetlicy wiejskiej zebrali ponad 32 tys. zł. Mirosław Sobkowiak nie krył emocji, aż podskoczył z radości.

- To powoduje, że ubiegłoroczny rekord w Gostyniu 157 000 zł został już pobity i zbliżamy się do 200 tysięcy złotych - oznajmił głośno obecnym na sali.

Było to po godz. 20.00, kiedy jeszcze trwała sprzedaż darów w Gostyniu.

Po trzech godzinach już wiadomo, że mieszkancy Gostynia są niesamowici. W naszej gminie  uzbierano na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej ponad 240.000 zł. To dotychczas rekord!!!

Niedziela 12 stycznia, kiedy w Gostyniu iw całej Polsce odbywał się 28. finał WOŚP, upłynęła tanecznie i śpiewająco. Było sporo niespodzianek i kilka rekordów. Oprócz rekordowej kwoty przekazanej na WOŚP od strażaków w Goli, sprzedano tam pierwsze złote serduszko - CZYTAJ TUTAJ.

W GOK Hutnik od rana uczniowie z gostyńskich szkół podstawowych mogli wykazać się swoimi zdolnościami w wesołym Koncercie Dzieci. Rodzice za to zaangażowali się w kupno darów WOŚP: bonów upominkowych, rowerów, telewizorów, tortów wielkiej orkiestry, skrzynek na narzędzia, kosmetyków, gadżetów WOŚP itp.

Strzałem w dziesiątkę na niedzielne popołudnie okazał się wspólny koncert kapeli Credo Band z dziecięcym chórem Zaczarowana Melodia. Publiczność usłyszała rockowe klasyki takich zespołów, jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Maanam. Dzieci zaprezentowały się też w tańcu - przed sceną odbyło się niezwykłe show grup tanecznych EV-DANCE z DANCE ART & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej. Sala widowiskowa pękała w szwach. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo chcieli zobaczyć występujących milusińskich. Przy okazji wzięli udział w sprzedaży darów.

Mieszkańcy gminy Gostyń okazali się naprawdę hojni. Był tort wielkiej orkiestry - cena wywoławcza wynosiła 60 zł, do tego dołożono bon na wymianę opon w Salonie Samochodowym Wiśniewskich. Poszedł za 250 zł. Lampa złożona z części motocyklowych, którą ufundowała grupa Vendetta. Na początek wystawiono ją do sprzedaży za 100 zł, kupiona została za 240 zł. Rower z Holandii, po przeglądzie - miał 21 przerzutek, a poszedł za 500 zł. Kolejny rower damski sprzedano za 480 zł, a mikrofalówkę sprzedano za 300 zł. Zaciętą walkę obecni prowadzili o używany telewizor i bilety wstępy na koncerty, które będą się odbywały w GOK Hutnik.

Ale to złote serduszka WOŚP, ufundowane przez gostyńskich jubilerów na wszystkich dotychczasowych gostyńskich finałach wielkiej orkiestry osiągały najwyższe kwoty wśród wylicytowanych przedmiotów. Prowadzący licytację w tym roku zachęcali, informując zainteresowanych, że można płacić również kartą

Gostyńskie serce - wykonywane kiedyś przez jubilera Krzysztofa, dziś jego syna Marcina - wystawiono za kwotę wywoławczą 500 zł. Była szybko podbijana, o spore sumy. Ostatecznie do zaciekłej walki stanęło dwóch panów i zostało sprzedane za 3.500 zł. - Coś niesamowitego, to są ludzie o dobrych sercach! - powiedział Mirosław Sobkowiak, przybijając ostateczną kwotę młotem. - Cały czas mam gęsią skórę - dodał.

Złoty „drobiazg” dla żony w tym roku kupił Mateusz Żak. Z jego wytrwałej walki cieszyły się obie dziewczyny, z którymi przyszedł na wielkie granie - żona i córka.

- Nie sądziłem, że aż tak będzie trzeba „bić się” o serduszko, ale udało się. Przyszedłem tutaj z przekonaniem, że ono będzie moje, dlatego nie odpuściłem do końca. Kupiłem serce dla żony - powiedział tuż po licytacji Mateusz Żak.

Żona siedziała obok zaskoczona i ucieszona. Córka cieszyła się razem z mamą, ale Żaku (taką ma ksywę) już w tym roku zapowiedział, że dla córki będzie kolejne serduszko WOŚP.

Piotr Cyprian, który walczył zaciekle o złoty gadżet (także w ubiegłym roku) wrzucił po licytacji do puszki WOŚP 400 zł. Przyznał, że nie żałuje, iż nie udało mu się zdobyć serduszka.

- Wiem jednak, że w przyszłym roku będzie trzeba przeznaczyć większą kwotę na ten złoty gadżet. Zamierzałem go kupić dla rodziny. Co roku wspieramy sztaby wielkiej orkiestry w Gostyniu i Piaskach, gotując tam grochówkę, a także w licytacjach - wyjaśnił.

W gminie Gostyń padł rekord wysokości kwoty uzbieranej podczas finału WOŚP Jak podaje (jeszcze nieoficjalnie) szef gostyńskiego sztabu WOŚP, na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej mieszkańcy podarowali 240.425,86 zł. W powiecie gostyńskim w sumie uzbierano 440.600 zł.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Di ksjd
  4 miesiące temu ocena: 0%  10
  On znalazl te informacje na stronach krytykujacych wosp i mu cos nie pasuje chcial zapytac jakby u zrodla moze ktos ma ciocie w szpitalu i cos wiecej napisze na temat...zamiast tego spotkal go hejt...jakie to wielkoorkiestrowe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Redakcja
  4 miesiące temu ocena: 100%  9
  Informacja nt. sprzetu w szpitalu ukaze się również w kolejnym wydaniu Zycia Gostynia
  ~ Zdumiony
  4 miesiące temu ocena: 0%  8
  Jarek zadal proste pytanie...niestety kiku hejterow nie potrafi na nie odpowiedzieć...a szkoda
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ksjd
  4 miesiące temu ocena: 100%  7
  Najwidoczniej wszyscy są tak samo leniwi jak on, aby poszukać takiej informacji
  ~ Jarek
  4 miesiące temu ocena: 21%  6
  Wie ktoś ile przez 28 lat i za jaką kwotę sprzętu trafiło do gostyńskiego szpitala?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ksjd
  4 miesiące temu 5
  I jak Jarek, już się dowiedziałeś?
  ~ Uk
  4 miesiące temu ocena: 67%  4
  A wie ktoś ile sprzętu od PiS jest w gostynskim szpitalu?
  ~ marta
  4 miesiące temu ocena: 100%  3
  Jak/jeśli będziesz miał żone na porodówce, to ci wszystko opowie ile tam jest sprzętu od WOŚP
  ~ Czytelnik
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  Na stronie WOŚP jest wszystko opisane.
  ~ Ksjd
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  Skończ już, bo na każdym portalu ferment chcesz siać.