Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Remontują stromy łącznik dla pieszych

› Społeczeństwo 4 dni temu    20.11.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Ruszył remont przejścia dla pieszych pomiędzy ulicami Robotniczą i WillowąGostyń. Ruszył remont przejścia dla pieszych pomiędzy ulicami Robotniczą i Willową fot. Łukasz Szolc

Rozpoczęły się prace, związane z remontem przejścia dla pieszych, łączącego ulicę Robotniczą z Willową w Gostyniu. Zadanie to, na zlecenie gminnego samorządu, wykonuje spółka Cava Polska z Krajewic. Finalizacja robót, zgodnie z umową, ma nastąpić mniej więcej w połowie grudnia.

R E K L A M ABolsius Podstrona

W budżecie zarezerwowano na ten cel 40 tys. zł, a prace wykonywane są w ramach gminnego funduszu remontowego.

- Ze względu na to, że jest to stromy „łącznik”, z bardzo dużą ilością stopni, dokładnie trudno określić koszty na tę chwilę. Zapytanie ofertowe oszacowało kwotę, ale całkowite rozliczenie nastąpi dopiero po zakończeniu całości zadania - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Przejście między ul. Robotniczą i ul. Willową zostanie wyremontowane na długości około 63 metrów. W ramach inwestycji będzie wymieniona nawierzchnia na kostkę brukową dostosowaną wyglądem do już wyremontowanego w tamtym rejonie odcinka przejścia dla pieszych między ul. Polną i Robotniczą. Jest to „łącznik”, który ma bardzo dużą ilość stopni, w projekcie zaplanowano podjazdy dla rowerów czy wózków.

- Dopuszczamy to, ale przy tym stopniu nachylenia, jaki występuje na łączniku zjazd rowerem, czy podjazd wózkiem z dzieckiem nie będzie tam komfortowy. Niestety, zwartość zabudowy uniemożliwia nam wszelkie ruchy związane ze złagodzeniem podejścia. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z łagodniejszego podejścia, musi pokonać drogę dookoła - wyjaśnia Mariusz Konieczny.

Umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie realizacji inwestycji 19 grudnia.

- Nie jest to łatwe zadanie, ale wykonawca pracuje i sądzę, że w ciągu dwóch tygodni zadanie może być sfinalizowane - dodaje naczelnik.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tylko PiS
3 dni temu ocena: 50%  7
Opozycja pluje fekaliami bo zazdrości PiS że to z tej partii jest najlepszy premier po zmianie ustroju, oraz że to PiS prowadzi w dobrym kierunku kraj, wystarczy popatrzeć na parlamentarzystów, nikt inny tyle dla Gostynia nie zrobił co poseł Dziedziczak. Opozycja szaleje z zawiści bo od 2018 wreszcie PiS ma solidną w powiecie reprezentację, ze znakomitym szefem powiatowym partii, który być może zastąpi wypalonego Kulaka znanego ostatnio tylko z antyrządowych manifestacji. Radny Kogut zjada Kulaka na śniadanie pod względem prezencji i kompetencji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Du
3 dni temu ocena: 50%  6
Mumin na prezydenta. Mleczna mama na pierwszą damę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kogut na Burmistrza
3 dni temu ocena: 56%  5
Prawo i Sprawiedliwość w powiecie gostyńskim to konstruktywna opozycja, która wspiera korzystne rozwiązania w powiecie, ale nie partycypuje we władzy powiatu w postaci pełnienia funkcji w zarządzie powiatu, Prawo i Sprawiedliwości pokazuje jak powinna funkcjonować opozycja w samorządzie. Szpitalem gostyńskim od lat zarządzali dyrektorzy wskazani przez starostę Palkę, starostę Pospieszyńskiego czy obecnie podlegający pod starostę Marcinkowskiego. SLD i SKW od wielu lat sprawuje władzę w powiecie gostyńskim, Prawo i Sprawiedliwość nie miało radnego w kadencji 2014-2018, dopiero od 2018 uzyskało wpływ na politykę samorządową, pełniąc jednak rolę konstruktywnej opozycji. W radzie powiatu władzę ma komitet SKW, jest także opozycja konstruktywna w postaci partii Prawo i Sprawiedliwości i opozycja taka totalna w postaci Forum Demokratyczne które wystawił m.in. burmistrz Jerzy Kulak skupiając większość wykluczonych przez prawicę działaczy oraz SLD.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dekiel
4 dni temu ocena: 38%  4
Mama Muminka robi mu herbatę z wody po pierogach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kogut za Kulaka
4 dni temu ocena: 60%  3
Takie szybkie porównanie: 35 latek, 180+ cm wzrostu, ukończone dwa kierunki studiów - turystyka i administracja, żona i dwójka dzieci. A jego rywal: 40 latek, 165+ cm wzrostu, ukończona inżynieria materiałowa, konkubina z bękartem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kogut za Kulaka
4 dni temu ocena: 63%  2
Takie szybkie porównanie: 35 latek, 180+ cm wzrostu, ukończone dwa kierunki studiów - turystyka i administracja, żona i dwójka dzieci. A jego rywal: 40 latek, 165+ cm wzrostu, ukończona inżynieria materiałowa, konkubina i bękartem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
4 dni temu ocena: 33%  1
Czy to D.K. na kolanach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji