Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Reprezentacja Polski trenowała w Pępowie

› Sport i rekreacja 11 miesięcy temu    14.08.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Reprezentanci swój obóz zaczęli od wykładów, kolejne dni to czas spędzony na boiskuPępowo. Reprezentanci swój obóz zaczęli od wykładów, kolejne dni to czas spędzony na boisku fot. Arch. uczestników

Po raz kolejny reprezentacja Polski w ampfutbolu przygotowała się do swoich meczów na boisku w Pępowie. Zawodnicy gościli tam w dniach 2-4 sierpnia.

 

Przed „biało-czerwonymi” międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup, który za miesiąc odbędzie się w Warszawie, a także Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Krakowie we wrześniu 2020 roku.

- Nawiązana współpraca jest efektem działań Pawła Maciejewskiego z Gościńca Pępowo, Łukasza Kaczmarka z KA4 oraz gminy Pępowo, która chętnie pomaga w tym projekcie i udostępnia infrastrukturę sportową – mówi Tomasz Gruetzmacher, referent ds. sportu z pępowskiego urzędu gminy.

Amp Futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy.

To nie pierwszy raz, kiedy grę i treningi ampfutbolistów mogliśmy podziwiać właśnie w Pępowie. Wcześniej reprezentacja przygotowywała się tam m.in. do mistrzostw świata z Meksyku (2014 r.), na których Polacy dotarli aż do półfinału.

Reprezentanci swój obóz zaczęli od wykładów, kolejne dni to czas spędzony na boisku. W sobotni wieczór udało się rozegrać mecz z pępowskimi samorządowcami oraz współorganizatorami zgrupowania. Reprezentacja Polski pokonała gospodarzy 4:3.

Kibice oraz dzieci, którzy oglądali trening kadrowiczów mogli również wziąć udział w pokazie freestyl’u Pawła Skóry i wygrać gadżety naszej reprezentacji.

- Wszystko zostało przygotowane wyśmienicie. W imieniu całej drużyny chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, żebyśmy mieli przyjemność pracować w Pępowie przed kolejnymi meczami i turniejami – mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski Amp Futbol.

Czytaj także: Runaway Drogbruk Burkietowicz City Gostyń - co się będzie działo? 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!