Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Resztki folii spowodowały zwarcie linii. Zaiskrzyło i zapaliły się drewniane deski

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    22.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Miechcin. Pożar drewnianych palet i desek spowodowały resztki folii ogrodowej, jaka znalazła się na liniach energetycznychMiechcin. Pożar drewnianych palet i desek spowodowały resztki folii ogrodowej, jaka znalazła się na liniach energetycznych fot. A. Fajczyk

W Miechcinie (gm. Poniec) zapaliły się drewniane palety, belki, leżące na polu, w pobliżu foliowego tunelu. Na miejsce zadysponowano w sumie 6 zastępów straży pożarnej.

Dyspozytor odebrał zgłoszenie o pożarze po godz. 15.00. Początkowo przypuszczano, że pali się tunel foliowy z drewnianymi paletami i belkami. Na miejsce zadysponowano w sumie 6 zastępów straży pożarnej: dwa zastępy OSP z Ponieca, JRG z Gostynia i JRG w Lesznie. Rozsądkiem wykazali się mieszkańcy Miechcina. Sprawnie zaczęli gasić ogień na zapleczu gospodarstwa i opanowali pożar w zarodku. Szybko nadjechały zastępy z OSP w Poniecu. Ochotnicy zabezpieczyli teren działań, podjęli akcję gaszenia w pierwszej fazie. Dzięki postawie mieszkańców sytuację szybko udało się strażakom opanować. Z czasem dojechały pozostałe jednostki. Strażacy zabezpieczali teren działań, dogaszali ogień na drewnianych paletach, belach, deskach i innych zebranych pozostałościach oraz na trawie. Sytuację szybko udało się opanować dzięki sprawnej akcji mieszkańców. Ogień nie zajął znajdującego się obok tunelu foliowego. Dowódca akcji z jednostki w Poniecu powiadomił o zajściu pogotowie energetyczne.

Działający na miejscu strażacy doszli do wniosku, że do pożaru najprawdopodobniej doszło na skutek zwarcia linii napowietrznej, na której zawiesiły się strzępy folii ogrodniczej.

- Trudno powiedzieć, jak to się stało, że folia znalazła się na linkach energetycznych - zniszczona, poszarpana. Musiała znajdować się w pobliżu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa wiatr jakiś ją podwiał. Kiedy już zawisła na linkach, spowodowała przyciągnięcie jednej do drugiej i wtedy zaiskrzyły. W pobliżu znajdowały się sucha trawa i palety. Zadziałał czynnik meteorologiczny - wyjaśnia asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca zmiany JRG Gostyń, która pracowała w Miechcinie.

Resztki folii, która pozostała na linkach energetycznych usunęli pracownicy pogotowia energetycznego.

Policja poszukuje mężczyzny, który ukradł paliwo ze stacji paliw w Poniecu - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pawel
  6 miesięcy temu 1
  Straszne, 20 zbliżeń folii...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji