Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Rolnik nie chciał wiatraka na polu?

› Gospodarka› Samorząd ponad rok temu    10.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Dworczak

W gminie Piaski mają pojawić się kolejne wiatraki. Działania w kierunku ich postawienia prowadzą firmy zainteresowane przeprowadzeniem inwestycji. Od kilku lat w gminie Piaski kręcą się dwie siłownie wiatrowe. W niedalekich planach jest postawienie kolejnych.

Tuż przy tych istniejących (pomiędzy Lipiem a Strzelcami Małymi) mają pojawić się cztery nowe. Inwestor chciałby także stworzyć kolejną farmę wiatrową. Tym razem w Bodzewie. Tam także miałyby się pojawić cztery sztuki – każdy o mocy 2,4 MW. Zainteresowanie tematem wyraża firma Domrel. – Jej przedstawiciele dwukrotnie pojawili się w naszym urzędzie. Obecnie są na etapie rozmów z rolnikami w kwestii umowy na wydzierżawienie gruntów. Wstępnie dogadali się z właścicielami gruntu. Podobno jeden z nich wycofał się i szukają następnego – mówi Wiesław Glapka, wójt Piasków. Jeśli budowa siłowni miałaby dojść do skutku, rada gminy musiałaby podjąć uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Z tym wiążą się kosztowne i czasochłonne procedury. Dlatego włodarz stoi na stanowisku, by najpierw Domrel uregulował kwestię dzierżawy, a dopiero potem gmina rozpoczęła działania ze swojej strony. - Jestem z przedsiębiorstwem cały czas w kontakcie. Gdy będzie mieć 8 rolników pewnych na 100 procent, rada gminy będzie mogła podjąć uchwałę o przystąpieniu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zaznacza wójt. Wiatrak pojawić się ma również w Michałowie. Ten jednak będzie mniejszy. Jego moc ma wynieść do 1 MW.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!