Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rolnik zdradził nam, dlaczego rozsypał zboże w mieście. Komornik o tym wiedział?

› Aktualności ponad rok temu    16.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 7 / 100%
A A A
Gostyń - Borek Wlkp. Rozsypane w Gostyniu zboże - pod kancelarią komorniczą i prokuraturą sprzątali pracownicy ZGKiM w GostyniuGostyń - Borek Wlkp. Rozsypane w Gostyniu zboże - pod kancelarią komorniczą i prokuraturą sprzątali pracownicy ZGKiM w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Zamieszanie w centrum Gostynia w ubiegłym tygodniu wywołał rolnik, który jeździł po mieście czerwonym ciągnikiem rolniczym i z przyczep wysypał kilka ton zboża: pod kancelarią komorniczą i prokuraturą - PISZEMY O TYM TUTAJ.

Funkcjonariusze w dość krótkim czasie ustalili, że sprawcą zamieszania jest 47-letni rolnik z gminy Borek Wlkp. On sam w rozmowie z dziennikarzem portalu gostynska.pl zapewnił, że uprzedził komornika, co planuje w związku z wysypaniem zboża.

Okazało się, że ten sam mężczyzna, mniej więcej 20 lat temu, podrzucił nieżywą krowę do ratusza ówczesnemu burmistrzowi gminy Borek Marianowi Jańczakowi. Z kolei w połowie czerwca 2019 r. mieszkaniec Wycisłowa pozostawił bydło, kupione w październiku 2018 r., na terenie gospodarstwa rolnego w Gębicach. Wjechał tam w nocy, przywiązał krowy, a o akcji poinformował właściciela gospodarstwa SMS-em. Według powiatowego lekarza weterynarii, bydło było prawidłowo utrzymane, odżywione, ale nie można porzucać zwierząt i pozostawiać ich bez opieki.

Dziś rolnik tłumaczy, że zarówno w przypadku porzucania zwierząt, jak i wysypywania zboża był zdesperowany. Twierdzi, że został oszukany przez wykonawcę inwestycji na terenie swojego gospodarstwa, stracił pieniądze, a kiedy szukał rozwiązania problemu, pomocy i sprawiedliwości - organy państwa go zlekceważyły.

- Sądy i prokuratury to organy państwa, a one w naszym kraju są zepsute. I ja tym organom nie zawiozłem dobrego, świeżego zboża, tylko zepsute - dla „zepsutej” władzy. To prokuratura, komornik sądowy przyczynili się do tego, że plony mi się zepsuły. Padłem ofiarą oszustwa. A organy, zamiast ścigać oszusta, znaleźli sobie niedorzeczny wątek w mojej sprawie, który podsunął im ów oszust. Uwierzyli jemu, odwrócili się przeciwko mnie, ucierpiałem - wyjaśnia mieszkaniec gm. Borek.

Rolnik zapewnia, że komornik sądowy w Gostyniu wiedział, jakiego „prezentu” może się spodziewać, gdyż - zanim zawiózł zboże pod kancelarię - wysłał pismo z prośbą, aby komornik wyznaczył na nie miejsce. - Napisałem, że jeśli tego nie zrobi w terminie, to mu zboże złożę. Na pismo otrzymałem odpowiedź, komornik napisał, że wykonuje swoje obowiązki, ale w kwestii zboża w ogóle się nie wypowiedział. Uznałem to za zgodę na prezent. On robi swoje, ja też zrobiłem swoje - mówi rolnik. Komornik z Gostynia nie chciał wypowiedzieć się w tej sprawie, odesłał dziennikarzy do Izby Komorniczej w Poznaniu.

Skąd u mieszkańca gm. Borek żal do prokuratury? Uważa, że do wykonywanej inwestycji na terenie jego gospodarstwa, związanej z budową zbiornika do gnojowicy, można było mieć sporo zastrzeżeń. Do dokumentacji również - do dziennika budowy, do map geodezyjnych. W prokuraturze uznano, że postępowanie wykonawcy nie ma znamion przestępstwa. - Prokurator nie widział w tym nic złego - opowiada rolnik.

Zapewnia, że 2-letniego zboża ma jeszcze w spichlerzu 7 może 8 przyczep.

- Nie poszło na karmę, bo komornik konto mi zablokował. W ubiegłym roku zalęgło się robactwo. W tym roku robaki się rozprzestrzeniają i zarażają świeże zbiory - wyjaśnia rolnik.

Chciał sprzedać stare plony, ale zarobaczonego zboża nikt nie kupi. - Część ześrutowałem. Miałem kupić prosięta, ale nie miałem środków. Kredytu już nikt mi nie chce udzielić, jak komornik na konto mi się władował - dodaje mieszkaniec Wycisłowa.

Był poczytalny. Wiedział, że zabija - czytaj o morderstwie w Gogolewie

Gostyńska policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie, związanej z rozsypaniem zboża w mieście. Potraktowała to jako wykroczenie, polegające na zanieczyszczeniu miejsca publicznego. - Będziemy też ustalać, co było powodem zachowania 47-latka. Grozi mu kara grzywny lub nagany - wyjaśniła Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego w KPP w Gostyniu. Rolnik z Wycisłowa, z powodu rozsypania zbiorów w miejscu publicznym nie czuje się winny. Uważa, że kary za zaśmiecanie chodnika dostać nie powinien. - Jak Centrala Nasienna zboże rozwozi, to też na chodnikach wykłada. Albo mieszkańcy węgiel, jak kupują na zimę, to leży przecież na chodniku? - usprawiedliwia się mieszkaniec gm. Borek.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hu
ponad rok temu ocena: 0%  13
Dobrze zrobił, [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  12
a co ma zbiornik do gnojowicy z przechowywaniem zboża ?? psychol i tyle przeliczył się a teraz płacz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gosc
ponad rok temu ocena: 60%  11
Jakby teraz wszyscy dorośli ludzie zaczęli się zachowywać jak dzieci, czyli tak jak Pan rolnik na pewno ulice wszystkich miast byłyby czyste i urocze. Sąsiad mnie wkurzy worek odpadów mu pod drzwi, pani w sklepie źle wyda resztę worek niepotrzebnych rzeczy pod jej drzwi, ktoś ci sprzeda przeterminowane serek można rzucić przed sklepem. Oby jak najmniej takich ludzi, bo sami w swoim gownie utonieny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ak
ponad rok temu ocena: 100%  10
brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mloda
ponad rok temu ocena: 30%  9
A jak się nazywa ten rolnik wie ktoś??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hj
ponad rok temu ocena: 67%  8
Małorolny
~ Długi
ponad rok temu ocena: 93%  7
Popieram cie za odwage
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ logocy
ponad rok temu ocena: 100%  6
wy tu wszyscy komentujący jesteście troche na bakier z intelektem. Tak działa Prokuratura coś mogę na ten temat powiedziec. Śmiech na sali . Popieram Ciebie człowieku za odwagę. Urzędasy robią wszystko zeby rece i głowa nic nie musiała robic a dupa obrastała w tłuszcz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
ponad rok temu ocena: 21%  5
Chory psychicznie gość ... I jak widać nieporadny życiowo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
ponad rok temu ocena: 85%  4
Rolnik źle zrobił i powinien ponieść tego konsekwencje. Z drugiej jednak strony trochę go rozumiem, bo sam stałem się ofiarą nagonki ze strony aparatu państwowego. Doprowadziło mnie to na skraj bankructwa, musiałem zwolnić kilku pracowników i właśnie próbuję odbudować to, co zrujnował m.in. urząd skarbowy. Komornik też w tym maczał palce, bo zaniechał czynności wobec mojego dłużnika, co spowodowało z kolei utratę płynności finansowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Racja
ponad rok temu ocena: 85%  3
Pewnie ziarnko prawdy w tym jest . Bez powodu by tego nie zrobił . Jak działa prawo w tym kraju wiemy już nie od dziś .... i nadal nic się nie zmienia . Dziś rolnik jutro przeciętny Kowalski . A komornicy i sądy gora
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lala
ponad rok temu ocena: 0%  2
Dlaczego sądy, to wina też prokuratura a nie sądu!!
~ smutne....
ponad rok temu ocena: 14%  1
Przypadek medyczny? Cz zawsze gdy niezadowolony to rozrabia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji