Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rozgrywki piłkarskie zawieszone

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 2 miesiące temu    10.03.2020
Sławomir Hajduk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym władze wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 23 marca.

W najbliższy weekend miała rozpocząć się rundą wiosenna w piątej lidze i klasie okręgowej. Niestety na emocje piłkarskie kibice muszą jeszcze poczekać. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pierwsze dwie kolejki rundy rewanżowej nie odbędą się w planowanym wcześniej terminie. Przed południem premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Rozgrywki piątej ligi i klasy okręgowej nie są zaliczane do imprez masowych. W przedpołudniowej rozmowie z przedstawicielem biura Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Lesznie usłyszeliśmy, że rozgrywki nie są odwołane, ale sytuacja jest dynamiczna. Kilka godzin później na stronie wielkopolskiego ZPN ukazał się komunikat. "W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 23 marca. Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych. Odwołane zostają również związkowy turniej Skrzatów zaplanowany na 14 marca w Czempiniu, a także wszystkie konsultacje i zgrupowanie kadr wojewódzkich i powiatowych. W innym terminie odbędą się ponadto zaplanowane na ten tydzień spotkania organizacyjne z klubami w Pile i Lesznie. Przy podjęciu decyzji Wielkopolski ZPN brał pod uwagę zalecenia i decyzje władz lokalnych oraz państwowych. Choć organizatorami meczów pozostają kluby-gospodarze, Związek jako organizator rozgrywek - mając na względzie skalę piłkarskiej rywalizacji w regionie - czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań ograniczających ryzyko zachorowań. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie uważnie monitorowana w kolejnych dniach, a o dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco".

W najbliższą sobotę w Turku mecz o piąte miejsce w trzeciej lidze siatkówki kobiet ma rozegrać Kaniasiatka Gostyń. Jak powiedział prezes gostyńskiego klubu Tomasz Poznański jutro ma zapaść decyzja czy mecz odbędzie się w tym terminie. 

Gostyński stadion, podobnie jak dom „Senior+”, zamknięte - CZYTAJ TUTAJ.

Dodatkowe zajecia sportowe i szkolne zawody odwołane - KLIK

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MKS
2 miesiące temu ocena: 50%  1
No to się Krobiunce udało
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji