Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rozmawiali o Dreźnie

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    23.09.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Gostyniu gościł dr Alan Russell z Wielkiej Brytanii, inicjator powołania i przewodniczący Dresden Trust, brytyjskiej organizacji charytatywnej powstałej w celu wspierania odbudowy drezdeńskiego kościoła mariackiego (Frauenkirche), wzniesionego po wielu latach ze zniszczeń wojennych i uważanego za symbol pojednania między narodami.

 

Alan Russell złożył kwiaty pod pomnikiem rozstrzelanych 71 lat temu przez Niemców mieszkańców ziemi gostyńskiej. Odwiedził ratusz, gdzie spotkał się z Łukaszem Burkiewiczem zastępcą burmistrza. - Przyjazd Brytyjczyka do Gostynia związany jest z faktem, iż do dzieła odbudowy drezdeńskiego kościoła Frauenkirche przyłączyli się również w 1999 roku mieszkańcy ziemi gostyńskiej. Alan Russell od lat angażuje się na rzecz brytyjsko-niemieckiego pojednania. Podczas jego licznych wizyt w Dreźnie miał okazję wielokrotnie słyszeć o geście gostynian, postanowił więc odwiedzić miasto, którego obywatele zaangażowali się na rzecz polsko-niemieckiego pojednania – mówi Maciej Kretkowski, rzecznik prasowy urzędu. W ratuszu Alan Russell obejrzał film prezentujący walory gospodarcze i kulturalne gminy Gostyń. Pytał też o historię kontaktów Gostynia z Dreznem. Zwiedził m.in. najstarszy budynek w mieście – kościół farny pw. św. Małgorzaty, po którym oprowadził go były proboszcz ks. kan. Artur Przybył. Obejrzał także Bazylikę Świętogórską. W Gostyniu Alanowi Russellowi towrzyszyli żona, syn oraz pastor Erich Busse z Drezna. Gość z Anglii spotkał się m.in. z Marianem Sobkowiakiem, który od dawna angażuje się na rzecz polsko-niemieckiego pojednania. (iza)
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!