Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Rozpędza się, a zatrzymać będzie go bardzo trudno

› Sport i rekreacja ponad rok temu    17.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
Siódmy Orlen Warsaw Maraton dla Adama Nowickiego przeszedł do historii. Ma III miejsce i poprawiony życiowy rekord na maratonachSiódmy Orlen Warsaw Maraton dla Adama Nowickiego przeszedł do historii. Ma III miejsce i poprawiony życiowy rekord na maratonach fot. Orlen Warsaw Maraton i Festiwal Biegów

- To była jedna z najpiękniejszych niedziel w całej mojej karierze sportowej. Siódmy Orlen Warsaw Maraton przechodzi do historii. Poprawiłem swój rekord życiowy - w ten sposób Adam Nowicki cieszył się z brązowego medalu Mistrzostw Polski, zdobytego na warszawskim maratonie. Wszystkim serdecznie dziękuje za „kciuki”, gratulacje i kibicowanie.

W biegu w Warszawie wystartował 14 kwietnia. Był pełen optymizmu, wiary w swoje siły, ponieważ tydzień wcześniej zwyciężył w XVII Biegu Europejskim w Gnieźnie!

Pokonanie trasy warszawskiego maratonu zajęło Adamowi Nowickiemu 2:13:28. Tym samym zawodnik z Gostynia poprawił swój życiowy rekord o ponad 4 minuty, zdobywając jednocześnie brązowy medal Mistrzostw Polski w maratonie. Zdradził, że od początku miał plan na bieg, który wykonał prawie w 100%. Do 18 km biegł w grupie z Mariuszem Giżyńskim, Jakubem Nowakiem oraz pacemakerem.

- Około 20 kilometra dołączyli do nas zawodnicy, którzy do tej pory biegli kilkadziesiąt metrów przed nami. Po wbiegnięciu na najtrudniejszy odcinek trasy - podbieg "Tamka" zostaliśmy w czwórkę - Mariusz, Kuba oraz KYEVA Cosmas. Tutaj rozpoczęła się walka o medale oraz usiłowanie utrzymania tempa, mimo bardzo silnego wiatru. Na decydującym 41 kilometrze wraz z Mariuszem oderwaliśmy się od Kuby i zaciętą walkę o Wicemistrzostwo Polski toczyliśmy do ostatnich metrów rywalizacji - zdradził Adam Nowicki na swoim facebook’u.

Przyznał, że przez większość biegu czuł się dobrze. Gostyniak zaznacza, że zarówno wynik, jak i medal niezmiernie go cieszą.  - Wiem, jak wiele pracy i wyrzeczeń kosztowało mnie znalezienie się w miejscu, w którym jestem dziś. To efekt wieloletniej pracy nad sobą, tysiące przebiegniętych kilometrów - powiedział zawodnik.

Dziś widzi spory zapas możliwości w poprawieniu swojego wyniku, a maratoński wynik jeszcze bardziej zmotywował Adama Nowickiego do ciężkiej pracy w walce o minimum na Igrzyska Olimpijske.

- Ten medal Mistrzostw Polski cieszy mnie najbardziej ze wszystkich podobniej rangi, które posiadam, ponieważ wynikowo tak mocnej polskiej czołówki na Mistrzostwach Polski w maratonie nie było od 2008 roku - wyjaśnił zawodnik.
 

Zaraz po Świętach Wielkanocnych biegacza z Gostynia zobaczymy na Mistrzostwach Polski na 10 000 m na stadionie w Białogardzie (28.04). Być może weźmie udział w rywalizacji o Puchar Europy na 10 000 m (15.05) i zaliczy kilka dobrych startów na dystansie półmaratonu i 10 km w czerwcu. Druga część sportowego sezonu to dla Adama Nowickiego przygotowanie i start w Wojskowych Igrzyskach Olimpijskich w Maratonie w Chinach.

- Teraz śmiało mogę powiedzieć, że uwielbiam maraton. Wczoraj wykonałem kolejny duży krok do tego, aby wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Teraz jeszcze bardziej wierzę w uzyskanie minimum i realizację marzeń o Olimpiadzie. Rozpędzam się, a zatrzymać będzie mnie naprawdę trudno! - pisał na facebook’u zadowolony Adam Nowicki, tuż po warszawskich zawodach. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

O przygotowaniach do II Biegu Senatora Stanisława Karłowskiego - KLIK

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ teska
ponad rok temu 1
Możemy być dumni.Brawo . Dalszych sukcesów życzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji