Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rozpoczynają remont. Do Leszna dojedziemy z utrudnieniami

› Aktualności 11 miesięcy temu    25.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Podczas prac drogowych na krajowej Gostyń. Podczas prac drogowych na krajowej "dwunastce" zostanie wyremontowane także Rondo Solidarności fot. arch. portalu gostynska.pl

- Plac budowy został już przekazany i wykonawca może rozpocząć roboty w każdej chwili - informuje Alina Cieślak, główny specjalista na stanowisku ds. komunikacji GDDKiA. Wszystko wskazuje na to, że rusza remont na krajowej „dwunastce”, na odcinku Krzemieniewo-Hersztupowo-Gostyń. Będą utrudnienia na drodze z Gostynia do Leszna. Kierowcy proszeni powinni uzbroić się w cierpliwość.

GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą zadania na remont drogi krajowej nr 12, na odcinku o długości prawie 3 kilometrów. Prace będzie wykonywała firma COLAS Polska S.A. Umowa opiewa na kwotę 2 616 968 zł brutto. W ramach zadania frezowana będzie istniejąca nawierzchnia, będą też prowadzone remonty cząstkowe warstwy wiążącej. W planach jest położenie nowej warstwy nawierzchni, wykonanie oznakowania poziomego, regulacja wpustów, odtworzenie nawierzchni chodników oraz wymiana krawężników. W Gostyniu zaplanowano remont drogi na odcinku od ronda Czarnego Legionu do Ronda Solidarności, łącznie z rondami.
 

- W związku z pracami drogowymi powstaną utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie. Prace potrwają do końca września. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności - dodaje Alina Cieślak.
 

Informacji dotyczących sytuacji na drogach, zarządzanych przez GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej pod ogólnopolskim numerem 19 111 (w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0) lub bezpośrednio PID w Poznaniu, tel.: 61 864 63 53.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ???
11 miesięcy temu 6
A co z planowanym rondem na Placu Marcinkowskiego? Miało być w lipcu, a tymczasem jest świeżo pomalowane oznakowanie poziome, takie jak było do tej pory.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
11 miesięcy temu 5
Zachęcamy do uwaznego czytania portalu gostynska.pl Wczoraj od rana informowaliśmy o tej sprawie TUTAJ http://www.gostynska.pl/artykuly/oferent-zaskoczyl-urzednikow,102291.htm Są tez informacje na facebooku - od kiedy mają rozpocząć się prace. Szczegóły w najbliższym wydaniu Życia Gostynia
~ Jaro
11 miesięcy temu 4
Od ronda do ronda ulica jest w nienagannym stanie. Po co jej remont? To wrocławska woła o pomstę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
11 miesięcy temu 3
Ty chyba nie jechałes dawno ul. Powstańcow Wlkp. w Gostyniu - czyli dwunastką - koleiny., połatany asfalt. I to jest droga w nienagannym stanie????? Wiesz w ogole gdzie są te 2 ronda????
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
11 miesięcy temu 2
Wrocławska to droga wojewódzka.
~ Bzyk
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Zrobią w końcu odcinki o których raczyli zapomnieć?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji