Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

„Rozrzedzanie” mleka to fałszywy trop? Mleczarnia wydała oświadczenie

› Aktualności 10 miesięcy temu    20.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 47 ocen 6 / 100%
A A A
Gostyń. Afera w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Prezes zarządu Grzegorz Grzeszkowiak wydaje oświadczenieGostyń. Afera w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Prezes zarządu Grzegorz Grzeszkowiak wydaje oświadczenie fot. fotomontaż Z. Pacanowski

- Nieprawdą jest, że mleko trafiające do Spółdzielni było rozrzedzane wodą, a następnie były podmieniane próbki - tak głosi oświadczenie, wydane przez Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu. Za te słowa ręczą główny technolog, kierownik produkcji oraz prezes zarządu.

Co się dzieje na dobudowanym skrzydle gostyńskiego szpitala?

Zgodnie z przesłanym do mediów pismem (w tym do redakcji Życia Gostynia i portalu gostynska.pl) Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu potwierdza, że 17 września 2019 r. zgodnie z postanowieniem Prokuratora Okręgowego w Poznaniu pana Pawła Barańczaka została zobowiązana do wydania zespołowi policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu wszelkich dokumentów związanych ze skupem mleka surowego w tym dokumentacji księgowej, elektronicznych nośników, dokumentacji dotyczącej pracy kierowców, dokonujących odbioru mleka od rolników. Jak można wyczytać w dokumencie, czynności dochodzeniowe dotyczyły okresu od l sierpnia do 30 listopada 2018 roku i dotyczą wprowadzania w błąd, co do ilości odbieranego od producentów mleka krowiego następnie dostarczanego do Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu z udziałem specjalistów z firmy Schwarte Group Sp. z o.o. produkującej urządzenia do odbioru mleka przeszukali wszystkie samochody do odbioru mleka i przesłuchali w w/w sprawie wszystkich kierowców i kilku dostawców mleka.
 

- W wyniku przeszukania i kontroli samochodów do zwozu mleka w czterech cysternach ujawniono dodatkowo zamontowane zaworki typu „kranik próbobiorczy”, które miały służyć do fałszowania wskazań liczników. Pozostałe 14 cystern i 3 naczepy były bez zarzutu - czytamy w oświadczeniu.

Podpisani zaręczają, że w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu wszystkie cysterny są wyprodukowane przez firmę Schwarte Group i wyposażone są w zespoły zliczające, które co roku są legalizowane. - Ponadto od września 2018 roku na systemach zliczeniowych zaczęliśmy montować monitoring, na dzień 20.09.2019 r. monitoring jest na wszystkich samochodach„ Nieprawdą jest, że mleko trafiające do Spółdzielni było rozrzedzane wodą a następnie były podmieniane próbki - napisano w dokumencie. Podpisani zaręczają, że każda cysterna z mlekiem jest badana na zawartość wody w mleku i wszystkie wyniki są zgodne z parametrami mleka niezafałszowanego to znaczy, że temperatura zamarzania mleka wynosiła poniżej -0,512°C.

I dalej można przeczytać o kontroli jakości produktów. 

- Oświadczamy że nasze produkty są zgodne z wymaganiami przepisów prawa żywnościowego i są bezpieczne dla zdrowia. Ponadto zakład jest pod stałą kontrolą Powiatowego Lekarza Weterynarii a także posiada systemy zapewnienia jakości, takie jak ISO i BRC - zaręczają prezes Grzegorz Grzeszkowiak, inż. Franciszek Kobus - główny technolog oraz Mariusz Pawlik - kierownik produkcji.

Jak oświadczenie spółdzielni mleczarskiej ma się do tego, co mówi komenda wojewódzka policji? Ustalenia funkcjonariuszy sa chyba inne - ZOBACZ TUTAJ

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (46)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Paweł
10 miesięcy temu ocena: 100%  46
Tych kierowcow co zmkneli i wypuścili nadal pracują i jada po mleko bata i lać zlodzieji jak przyjadą .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyś
10 miesięcy temu ocena: 100%  45
Słychać pogłoski że to gra polityczna więc pytam się tych co robią te pierdoły kto kazał rolnikom lać wodę politycy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lo
10 miesięcy temu ocena: 75%  44
duzo osob wini rolnikow a pod mleczarnia same lepsze fury stoja i to kogo? kierowcow przeciez ,wczasy trzy lub cztery razy do roku i za co to z pensji? z oszustwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?????
9 miesięcy temu ocena: 100%  43
A wy bambry może nie macie fur wypasionych bidoki rowerami jeżdżą ..takie biedziuchne ..do roboty nieroby
~ krowka milka
10 miesięcy temu ocena: 100%  42
szanowna redakcjo zycia gostynia prosze podwiezc do zalesia do sklepu gazety ,,zycie gostynia'' bo rozeszly sie od rana jak swieze buleczki chcialam kupic i juz nie ma .ciekawe dlaczego takie zainteresowanie hm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onaaa
10 miesięcy temu ocena: 100%  41
Panie prezesie , jak Pan smie mowic , ze nie byla dolewana woda do mleka jak sami kierowcy mowili ze jednym z tych co dolewali najwiecej ok 1 tys litrow wody byl rolnik z Ochli u ktorego to wykryto najpredzej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dostawca
10 miesięcy temu ocena: 92%  40
Panie prezesie, jak mówiłem na zebraniu, że liczniki pokazują zaniżoną wartość (przy każdym odbiorze brakowało mi 30-50 litrów mleka przy 1000l) wyśmiał mnie Pan. Teraz przyznajecie się, że rzeczywiście coś tam było zamontowane. A kto to zamontował? Kierowca? Sprzątaczka? A może ktoś kto legalizował licznik? Jak to się stało, że przerobione urządzenia przechodziły z pozytywnym wynikiem legalizację?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Genek
10 miesięcy temu ocena: 100%  39
Mam nadzieję że dzisiejsze czytania i psalmy na mszach świętych ruszyły sumieniami oszustów i naprawią wyrządzoną krzywdę nie czekając aż prokurator zapuka też do ich drzwi i postawi zarzuty. Każdy z winnych dopóki nie naprawi wyrządzonych krzywd nie powinien patrzeć w twarz oszukiwanym dostawcom i pracownikom. Do czasu aż nie naprawią wyrządzonych krzywd jeśli mają choć odrobinę honoru i sumienia nie zasiadać w pierwszych ławkach w kościele czy radach ponieważ tylko obłudnicy tak postępują . Dotyczy to dostawców ,kierowców jak i wszystkich pracowników SM mających nieczyste sumienia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik
10 miesięcy temu ocena: 67%  38
Mlekowita kupują mleko od chorych krów u dostawców którzy mają separator komórek somatycznych i przepuszczają mleko i nie muszą dbać wie o tym zarząd inspekcja weterynaryjna powiatowa i wojewudzka na Podlasiu Ministerstwo rolnictwa też jest korupcja kierowców z laboratorium to jest klika i wprowadzają takie mleko robiąc produkty trują społeczeństwa a instytucje zajmujące się bezpieczeństwem żywności nic ztym nie robią to najgorsze produkty polskie z mleczarni mlekowita ,były dostawcą smacznego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bobek
10 miesięcy temu ocena: 100%  37
To nie jest wytłumaczeniem oszustwa mleczarni i rolników. Typowe myślenie. Inni oszukują to ja też mogę. Nie nie!!!
~ Zainteresowany przetrwaniem zakładu
10 miesięcy temu ocena: 78%  36
Winne zaistniałej sytuacji są trzy strony pierwsza to zarząd ponieważ jak woźnica puści lejce i koń przewróci wóz to kto jest winien ??? Natomiast kolejnymi winnymi to rolnicy którzy dawali i kierowcy którzy brali choć większa wina jest po stronie rolników gdyż jeśli s-ka nie da to pies nie weźmie . To te osoby naważyły piwa zakładowi i one powinny je wypić uderzając się w pierś i powiedzieć moja wina. Teraz przez bezmyślną chciwość ucierpiał wizerunek zakładu który dźwiga na barkach kredyty za budowę proszkowni i serowni . Obecna sytuacja sprawiła iż konsumenci pomyśleli iż produkty z SM Gostyń nie odpowiadają najwyższej jakości. Zakładowi potrzebna jest natychmiastowa zmiana rządzących aby klienci odzyskali zaufanie do marki . Rada nadzorcza jeśli ma poczucie odpowiedzialności za losy zakładu powinna natychmiast zwołać nadzwyczajne walne zebranie i zapytać wszystkich udziałowców o zdanie. Warunki atmosferyczne są sprzyjające aby wszyscy spotkali się na terenie zakładu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rrr
10 miesięcy temu ocena: 60%  35
Bambry nie mają honoru i nigdy nie mieli. Od zawsze kombinowali. Więc nikt się w pierś nie uderzy niestety.
~ Kapuś
10 miesięcy temu ocena: 80%  34
Ale niektórzy tu naiwni są. Trzeba było nie oszukiwać to nie było by afery i szukania winnych że to spisek. Nowe obory, ciągniki, maszyny, ziemię, dzierżawy po 3 tys a Wy myślicie że z czego to? Byli tanie to gdzieś musieli biznes znaleźć aby na ratę było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czy tak może być?
10 miesięcy temu ocena: 100%  33
Jak dla mnie droga ku przejęciu firmy przez inny podmiot który przyjdzie z "pomocą".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AT
10 miesięcy temu ocena: 100%  32
Dokładnie
~ Khh
10 miesięcy temu ocena: 75%  31
Ciekawe czy wszyscy odpowiedzą za swoje czyny, tacy "rolnicy" powinni mieć odebrany majątek i dożywotni zakaz wykonywania tego zawodu bo tylko wstyd przynieśli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rocky
10 miesięcy temu ocena: 100%  30
Wizerunek mleczarni na lata został nadwyrężony. Szkoda, bo tak szybko go nie odbudują, a konkurencja czeka na potknięcia !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ S
10 miesięcy temu ocena: 85%  29
Do większości "debilnych " komentarzy!Jeśli doszło do "zafałszowania" mleka to dotyczy to surowca nie produktu końcowego(!). Jeśli ktoś nie wie na czym polega produkcja mleka zagęszczonego czy śmietanek to nie powinien się "odzywać" bo zachowuje się jak "podły"hejter. Produkt końcowy spełnia wszystkie normy,nie ma mowy żeby na rynek poszło np. masło o zawartości tłuszczu 73% jak co nie którzy tu sugerują,pseudo znawcy technologii mleczarskiej(!) Pozdrawiam "mądralińskich" , którzy "znają" się na wszystkim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
10 miesięcy temu ocena: 100%  28
Zafałszowane wodą mleko można jedynie sprzedać w mleku spożywczym w innych wyrobach się nie da
~ Zielon
10 miesięcy temu ocena: 33%  27
Tak to jest jak jest się bambrem na wsi wykorzystuje Ukraińców w biurze ma się jakiegoś prezesa w rodzinie to można kombinować ale nie raz wyjdzie szydło z worka jeszcze teraz powinien wjechać weterynaria i sprawdzić krowy czy są całe bo też podobno bite na Maxa
~ Hi
10 miesięcy temu ocena: 71%  26
Człowieku miej honor i zejdź że sceny nie rób z siebie wiekszego pośmiewiska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cich
10 miesięcy temu ocena: 89%  25
Ludzie - ogarnijcie się. Zastanówcie się nad logiką tego co w komentarzach wypisujecie. Czy Wy sobie wyobrażacie, że do zakładu przyjeżdżały cysterny z mlekiem pół na pół rozcieńczone wodą? To nie może być na taką skalę. Każdy zakład mleczarski kontroluje tzw. punkt zamarzania, który jest wskaźnikiem ewentualnych oszustw. Parametr jest tak dobrany, żeby mleko w okresie letnim kiedy jest bardzo gorąco i krowy piją dużo wody, mogło także być przyjmowane do zakładów mleczarskich. Kierowcy wchodzący w układy z rolnikami nie są półgłówkami - masowe dodawanie wody wyszłoby od razu. Jeśli faktycznie była dodawana woda to tylko w niewielkim zakresie. Z tego co część tutaj pisze, to prawdopodobnie rolnicy, którzy byli w zmowie z kierowcami mieli naliczaną większą ilość mleka, kosztem rolników z poza układu. Niestety temat takich oszustw i układów kierowca - rolnik dotyczy wielu zakładów mleczarskich tylko nie rozdmuchuje się tak tej sytuacji. Mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na złej sławie zakładu, żeby go przejąć na własność. Zakład na pewno nie pozwolił sobie na wypuszczanie ma rynek rozwodnionego mleka, śmietany czy masła. Pamiętajcie, że produkty są ciągle kontrolowane chociażby przez IJHARS czy akredytowane laboratoria zewnętrzne. Zresztą mówienie o rozwodnionej śmietanie czy maśle jest nieporozumieniem i może być wypisywane chyba tylko przez całkowitych ignorantów lub osoby, które nie mają pojęcia o produktach spożywczych. Zakład jest karany za odstępstwo o 0,1% tłuszczu. Masło gostyńskie ma minimum 83% tłuszczu, gdzie większość dostępnych na rynku ma 82%. Gdyby chciał oszukiwać klientów wpisałby na opakowaniu minimalną zawartość tłuszczu. Uważam, że produkty mleczarskie tej firmy są bardzo dobrej jakości i jeśli zakład będzie dalej istniał to będę ich używać na codzień. Do rolników mam tylko pytanie czemu nie reagowali jeśli w zakładzie było rzekomo tyle nieprawidłowości. Przecież to Wy jesteście członkami Spółdzielni i Wy wybieracie Prezesa reprezentującego firmę i nią zarządzającego. Czy baliście się, że „nowa miotła” zrobi porządek? Z drugiej strony prawo polskie jest tak skonstruowane, że czasem lepiej chroni przestępce niż poszkodowanego. Trzeba mieć niezbite dowody, żeby ukarać kogoś dyscyplinarnie. Jednak w moim odczuciu mając jakieś sygnały o nieprawidłowościach trzeba reagować i podejmować stanowcze ale dobrze przemyślane kroki. Firmie życzę nowego Prezesa, Zarządu - młodego, dynamicznego, z głową na karku i dobrym rozeznaniem w branży mleczarskiej. Trochę szkoda byłoby, żeby podupadł taki zakład przez jednostki, które bardziej dbają o własne dobro niż prestiż zakładu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
10 miesięcy temu ocena: 11%  24
Ty cich chyba sobie kpiny robisz. Czyli jak lekko rozcieńczają to dobrze??? A jak w innych mleczarniach tak robia to w gostyńskiej też mogą??? No fajnie.
~ Xyz
10 miesięcy temu ocena: 89%  23
Brawo!!!! Wkoncu komentarz na poziomie :) :) za nim cokolwiek wyprodukuje to wodę się odoarowuje także tak czy siak produkt końcowy jest wykonany rzetelnie!!! Tylko ludzie wierzą we wszystko co napisza i robi się zamieszanie...
~ Wałek
10 miesięcy temu ocena: 64%  22
To oświadczenie to jakaś kpina! Jeszcze ich bronią!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tym
10 miesięcy temu ocena: 100%  21
A w tv prokurator powiedział że mleko było mieszane z wodą. Mało tego kierowcy pracują dalej przecież to jakieś jaja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
10 miesięcy temu ocena: 100%  20
A przed chwilą w teleskopie całkiem inne słowa ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bobek
10 miesięcy temu ocena: 33%  19
Rolników kombinowali i będą kąbinowac taka już ich mentalność
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
10 miesięcy temu ocena: 60%  18
Czyli tylko trzy jakieś kraniki, a poza tym wszystko w porządku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ irenee45
10 miesięcy temu ocena: 20%  17
Dziś w markecie gostyńskiej śmietanki cała półka-nie tknięta,a innych firm zostało kilka sztuk...Ludzie są kumaci...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bu ha ha ha
10 miesięcy temu ocena: 67%  16
Co za idiotka z wody śmietanę chce zrobić? Bu ha ha ha
~ Nero
10 miesięcy temu ocena: 92%  15
Raczej nie kumaci bo nie rozumieją że masło czy śmietaną są takiej samej jakości jak zawsze.Z wody masła czy śmietany nie zrobią
~ Gostynianka
10 miesięcy temu ocena: 100%  14
Czyżby policja kłamała..... Poniżej info na stronie policji.[...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
10 miesięcy temu ocena: 100%  13
Nowy link
~ Zniesmaczony
10 miesięcy temu ocena: 100%  12
A link do strony usuwają hahah kolejny trik
~ Obiektywny
10 miesięcy temu ocena: 88%  11
Bu ha ha ha ha Myśleli że sprawcę zamiota pod dywan a wypłynelo na całą Polskę. Dlaczego wcześniej nie było oświadczenia tylko dopiero teraz jak grunt się wali pod nogami? Bu ha ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik
10 miesięcy temu ocena: 88%  10
Rolnicy nie dajmy się oszukać i być oszukiwani wyrzucić tych kierowców i rolników co nas okradali trzeba się postawić za tym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawnik
10 miesięcy temu ocena: 91%  9
Hahahaha nie mogę jak teraz patrzą zatrzeć ślady! Każdy pracownik wie że szły takie walki że szkoda gadać,nie wspomnę o innych walkach. . . Ta rodzina mleczarska musi zostać rozwiązana w trybie natychmiastowym!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tynk
10 miesięcy temu ocena: 33%  8
Oszuści wydali oświadczenie a to dobre. Co produkty przestają schodzić? Ja juz nic z Gostynia nie kupię.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ irenee45
10 miesięcy temu ocena: 67%  7
Dosyć że najdroższe,to teraz stracili zaufanie...Teraz mleko i jego przetwory może być że złota a klienci widząc gostyńską krówkę,będą te produkty szerokim łukiem omijaćW niedługiej przyszłości konkurencja przejmie całą firmę i będzie robiła kokosy...Spółdzielnia podała im się na tacy i w wyniku afery pójdzie za bezcen
~ Zniesmaczony
10 miesięcy temu ocena: 80%  6
A na głównej stronie Wielkopolskiej Paolicji [...] widnieje co innego. No proszę policja też "oszukuje" ? Wątpię
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
10 miesięcy temu ocena: 30%  5
Był prezes i............. A mnie moja pani dietetyk polecała produkty z tej mleczarni.Pewnie wiedziała że piję wodę rozrzedzoną mlekiem ,co tak się przełożyło na mój spadek wagi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bociek
10 miesięcy temu ocena: 50%  4
Wyrzekala się żaba błota.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Awaqr
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Niektorzy rolnicy i kierowcy się przyznali. Proszę nie mydlic ludziom oczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Waw
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Prezes zarządu spółdzielni Grzegorz Grzeszkowiak zarzeka się, że "ta wizyta” nie odbyła się na jego interwencję. Jak mówi, tego dnia rano dostał telefon od kierownika produkcji ze spółdzielni dwie minuty po godz. 5 rano, że w zakładzie zjawili się funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i "czegoś szukają". Utrzymuje, że niczego wcześniej nie podejrzewał. Zdradza jednak, że wcześniej docierały do niego bardzo ogólne sygnały o rozrzedzaniu mleka od rolników. Mówi, że na corocznych zebraniach z grupami członkowskimi (organizowanymi w każdej gminie) pojawiały się głosy, że kierowcy odbierający mleko oszukują, że źle mierza". Cyt. Z 18.08.2019.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ;;
10 miesięcy temu ocena: 80%  1
Tak, tak , tak - nie. Trzeba wydać oświadczenie by nie stracić wizerunku- nawazylo się piwa ......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji