Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ruszyła akcja Mikołaje 2019! Samochód był pełen prezentów

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    1.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Samochód pełen prezentów i przedstawiciele Mikołajów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w GostyniuGostyń. Samochód pełen prezentów i przedstawiciele Mikołajów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu fot. PCPR w Gostyniu

Pierwsze dary odebrali organizatorzy powiatowej akcji charytatywnej pomocy świątecznej „Mikołaje 2019”. W minionym tygodniu przekazała je społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Zebranych prezentów było tyle, że wypełniły cały samochód!

 

Teraz wolontariusze gostyńskiego PCPR i Stowarzyszenia „DZIECKO” przygotują z nich kilkanaście bogatych paczek pod choinkę dla potrzebujących dzieci, osób z niepełnosprawnością i starszych. Przedstawiciele szkoły odebrali dyplom, który potwierdza przyznanie szkole honorowego tytułu „MIKOŁAJA 2019” i podziękowania za sprawne przeprowadzenie zbiórki. Każdy może wesprzeć potrzebujących. - „ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!” - przypomina Hanna Czwojda z PCPR w Gostyniu.

 

Akcja polega na przygotowaniu prezentu dla dziecka wskazanego przez organizatorów. Może on składać się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Paczka może też być przygotowana dla osoby starszej, samotnej, schorowanej czy osoby z niepełnosprawnością. Paczki dla takich osób mogą składać się ze długoterminowych środków żywności, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, np. proszków do prania oraz koców. Można też przekazać dary, z których zostaną przygotowane paczki pod choinkę. Przyłącz się!” Po raz dwunasty ruszyła powiatowa akcja pomocowa MIKOŁAJE.

Charytatywne MIKOŁAJE działają już dwunasty rok z rzędu. Akcję prowadzą PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”. Chodzi o przygotowywanie paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego oraz dla samotnych ubogich seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Wolontariusz - grupowy lub indywidualny przygotowujący paczkę - sam ustala jej wartość. Paczki odbiera PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8) do 17 grudnia. Prezenty następnie trafiają dyskretnie do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają je dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się być dobrymi rodzicami, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę.

Paczki dla seniorów czy osób z niepełnosprawnością zostaną przekazane im bezpośrednio. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu oraz Stowarzyszenia „DZIECKO” zadbają o to, by trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Można też zebrać i przekazać dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” złożą następnie paczki dla potrzebujących.

- Do tej pory dzięki wspólnej akcji mieszkańcy powiatu przygotowali już ponad 4 tysiące dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką i dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnością - informuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Do akcji przyłączyły się już ośrodki pomocy społecznej, które wraz z PCPR i Stowarzyszeniem „DZIECKO” przygotowały listy dzieci oraz osób starszych czy niepełnosprawnych wymagających wsparcia. Sa też darczyńcy: szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz indywidualni mieszkańcy powiatu. Dzięki temu zostanie przygotowanych kilkaset dużych paczek dla dzieciaków i samotnych osób starszych czy niepełnosprawnych, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką lub na wsparcie w trudnym okresie zimowym.

Liczy się też pomoc w formie środków finansowych, które można przekazać na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, przez konto Stowarzyszenia „DZIECKO”, tak jak zdarzało się w latach poprzednich. Chętni, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka lub dla samotnego seniora czy osoby z niepełnosprawnością proszeni są o kontakt z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28) lub Stowarzyszeniem „DZIECKO” (725 167 236). Koordynatorzy: Dominika Karlińska, Violetta Pawlak, Hanna Czwojda i Mirosław Sobkowiak.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Krzysztof
7 miesięcy temu ocena: 0%  2
Witam Uważam ze w dobie 500 plus paczki powinny być szykowane wyłącznie dla osób starszych i schorowanych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uboga
7 miesięcy temu ocena: 33%  1
Nie ma ubogich dzieci bo jest 500+,są tylko rodzice nygusy i nieroby.samotni i biedni seniorzy to ok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji