Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ruszyła budowa ronda na plantach

› Aktualności 10 miesięcy temu    23.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
Gostyń. Ruszyły prace brukarskie na Pl. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu, związane z budową rondaGostyń. Ruszyły prace brukarskie na Pl. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu, związane z budową ronda fot. A. Fajczyk

Rozpoczęły się prace, związane z budową kolejnego ronda w Gostyniu. Tym razem chodzi o nietypowe rondo „jajo” na plantach. Obecnie są prowadzone roboty brukarskie, związane ze zmianą łuku drogowego, głównie na skrzyżowaniu ul. Bojanowskiego z ul. Kolejową (przy wjeździe na Pl. Karola Marcinkowskiego) oraz przy chodnikach w okolicach stacji paliw. Chodzi o wyprofilowanie niewielkiego odcinka drogi, aby pojazdy mogły bezpiecznie poruszać się po rondzie.

W przyszłym tygodniu prowadzone będą prace malarskie, związane z oznakowaniem poziomym jezdni. Jak zapewnia wydział inwestycji w gostyńskim magistracie, do końca sierpnia budowa ronda powinna być zakończona, a od początku września przez skrzyżowanie na Pl. Karola Marcinkowskiego będzie można już jeździć zgodnie z nowym przebiegiem ruchu.

Czego mogą się spodziewać kierowcy podczas budowy ronda? Podczas prac brukarskich ruch odbywa się bez zakłóceń. Jeśli chodzi o prace malarskie, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu - mimo że mają dotyczyć malowani znaków na jezdni, to też nie powinno być większych kłopotów.

- Będziemy starać się tak, aby wykonywane one były w większości w godzinach popołudniowych lub wieczornych - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Życie
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Gostynianin - specjalista od remontów co w domu na kanapie siedzi i komentarzami się podnieca. Nic nie wie, mało co potrafi , lecz w sprawie budowy rond jednak poczuł że jest wyjątkowym fachowcem. I pisze , kłamie, poucza by przez chwile poczuć się lepiej - bo własne życie szare i smutne ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Popieram tutaj rondo jest potrzebne ponieważ w godzinach szczytu nie dało się tam włączyć do ruchu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostynianin
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Szkoda pisać. Nic dodać nic ująć. Można było wcześniej przewidzieć... No ale po co... Jast kasa... To jest ważne... 3 razy to samo... I zawsze źle... Przedszkole....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji