Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ruszyła WOŚP. Zebrano już konkretną kwotę

› Aktualności 5 miesięcy temu    12.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Finał WOŚP tradycyjnie ruszył już w sobotęGostyń. Finał WOŚP tradycyjnie ruszył już w sobotę fot. A. Fajczyk

- Jest już ponad trzydzieści tysięcy! - informuje gostyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. A to z wczorajszego "grania, gdyż 28. finał WOŚP rozpoczął się w Gostyniu tradycyjnie już w sobotę w GOK „Hutnik” kolorowym Koncertem Przedszkolaków.

Dzieci pojawiły się na scenie od rana. Wesoło, radośnie, z wielkim zaangażowaniem i jeszcze większym sercem dla orkiestry "zagrały" maluchy z gostyńskich przedszkoli, tańcząc i śpiewając. Ich występy przeplatane były pokazami Zespołów Tanecznych „ANIMA” działających przy GOK Hutnik” i Grupo Capoeira.

Na widowni kciuki za udane popisy maluchów trzymali rodzice,a nieraz całe rodziny.

- Od samego poczatku byłem murem za Owsiakiem. Dziś jestem tutaj nie służbowo, ale prywatnie, z całą rodziną. Oglądałem występy mojej córki na scenie. Jutro będę w hali liceum. Mam nadzieję, że w Gostyniu uda się pobić rekord w układaniu serca - powiedział burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, zatrzymany w holu.
 

W przerwach między występami dzieci sprzedawano dary. Tutaj największym powodzeniem cieszyły się gadżety z logo WOŚP: „orkiestrowe” zegary, poduszki i koszulki, sprzedawane za kwoty ok. 200 zł. Zebrani w sali „Hutnika” mieszkańcy Gostynia (w tym rodzice i dziadkowie występujących maluchów) walczyli też o dużego misia, a także o rower. Jednoślad sprzedano za 260 zł. W niedzielę do sprzedaży będzie wystawiony drugi (patrz ramka).

W holu ośrodka kultury sprzedawana była kawa, pokazywał się przyjaźnie do wszystkich nastawiony pies Dasco, z którym można było zrobić sobie zdjęcie.

W sumie podczas Kolorowego Koncertu występów maluchów zebrano ponad 15 tysięcy zł.
 

- Kolejne pieniądze dołożył Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP w kręgielni OSiR i kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni. Wpływają już pieniądze z imprez orkiestrowych w szkołach. Jest już ponad trzydzieści tysięcy! - cieszy się Mirek Sobkowiak, szef gostyńskiego sztabu WOŚP.
 

Dziś ciąg dalszy sprzedaży darów podczas występów uczniów z gostyńskich szkół oraz wspólnego koncertu CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia. Oni zagrają i zaśpiewają rockowe klasyki jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Manam.

Wśród darów znalazły się: warsztat mobilny do garażu lub samochodu z blatem roboczym i szufladami, kasety metalowe z plastikowymi pojemnikami, telewizor, monitor, samochód na weekend z pełnym bakiem, półroczna prenumerata „Życia Gostynia”, tostery, kuchenka mikrofalowa, rower dla dorosłych (z 23 przerzutkami!), radio, meble dla dzieci, telefon, obrazy, sprzęt sportowy, książki, torty, wyjazd na jedną rundę Mistrzostw Polski Rallycross z kierowcą rajdowym Tomaszem „Bogdanem” Bogaczem oraz przejażdżka na torze rajdowym w Poznaniu w roli kierowcy oraz przejazd w roli pasażera, pralka, rękodzieła, vouchery na różnego rodzaju usługi, bilety na koncerty takich gwiazd ja Raz, dwa trzy… czy Acid Drinkers, kosiarka do trawy, pudełka skarbonki, torby podróżne, rękawice Michalczewskiego, koszulkę Anity Włodarczyk, zegarki na rękę i wisząc, kalendarze, kubki okolicznościowe, pościele, ręczniki, koce, biżuterię, perfumy, gadżety WOŚP oraz pudełka – skarbonki, z których układane będzie największe serce WOŚP, darmowe pobyty w hotelu dla dwóch osób, ogrody w słojach, zaproszenia do ciekawych miejsc w Gostyniu, do których nie ma normalnie wstępu, wyjątkowe orkiestrowe słoiki z gostyńskiej huty itd. Będzie też sprzedawane złote serce Gostyńskiego Finału WOŚP, podarowane przez jubilera Marcina, który kontynuuje dzieło ojca Krzysztofa Stołowskiego i rokrocznie wykonuje to złote cacko.

Możecie dziś przyłączyć się do układania największego serca WOŚP w Polsce, które odbędzie się w hali sportowej LO w Gostyniu (od godz. 11 do 16) i zagrać w koncertach w GOK HUTNIK (od godz. 9 do 13 i od godz. 16 do 21). Na ulicach będą kwestować wolontariusze z puszkami. Warto pojechać też do Goli i innych gmin w powiecie.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!